BK MLADÁ BOLESLAV

Parádní start! Tři body trefil v posledních vteřinách Urban

11. 9. 2015
napsal Daniel Langer
BK Mladá Boleslav

2:1

0:1, 1:0, 1:0

HC Dynamo Pardubice

Statistiky

Branky a nahrávky: 30. Výborný (Pabiška), 60. Urban (Látal, Bárta) – 13. Marcinko (Divíšek, Rolinek). Rozhodčí: Šindler, Souček – Jindra, Zíka. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 920. Střely na branku: 47:20. Zblokované střely: 10:23. Hity: 14:8. Vhazování: 35:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

BK Mladá Boleslav

Rittich – Trončinský, Holub, Stříteský, Voráček, Kočí, Ovčačík, Robar – Látal, Hruška, Klimenta – Žejdl, Výborný "C", Bárta – Hyka, Urban, Pacovský – Kotala, Lenc, Pabiška

HC Dynamo Pardubice

Kristan – Čáslava "C", Ščotka, Gregorc, Štajnoch, Šeda, Roupec, Bokroš – Rolinek, Divíšek, Sýkora – Tybor, Nahodil, Svoboda – Kolář, Marcinko, Havlík – Starý, Poulíček, Moučka – Tomášek

M l. B o l. - Těžký start do sezóny prožil celek z města automobilů, nyní si ale boleslavští hokejisté mohou užívat sladkou odměnu v podobě vítězství. Bruslaři sice po první třetině prohrávali, díky brankám Výborného a Urbana ale dokázali v infarktovém závěru střetnutí otočit vývoj a zmrazit favorizovaného soupeře. Středočeši měli v utkání i herní převahu, což nejlépe prezentuje poměrně střel, jenž hráči obou mužstev vyslali na soupeřovu branku.

Úvod nesl příznaky zahajovacího utkání sezóny. Boleslavští byli o něco aktivnější, Kristana ale ohrozil až po samostatném průniku do útočného pásma Hruška. Neujala se však ani jeho střela, ani následná dorážka Látala. Nerozehranost byla patrná i na přesilovkové kombinaci obou mužstev. Neprosadil se Trončinský, na druhé straně vyprášil jen výstroj bránícího hráče Sýkora.

Skóre otevřeli hosté, po ubojované a jednoduché akci v početní převaze. Divíšek vyhrál vhazování a postrčil kotouč na Tomáše Marcinka, ten si vybruslil do ideální střelecké pozice a na blížší tyči prostřelil Ritticha. Inkasovaný gól byl pro Bruslaře studenou sprchou, domácí hokejisté jen těžko hledali cestu k ohrožení pozorně chytajícího Kristana. Pardubičtí tak celkem bez obtíží jednobrankové vedení uhájili až do sirény oznamující konec první třetiny.

Po návratu z kabin se hra opět vyrovnala, na hřišti se začal hrát hokej ve vyšším tempu, než jaké bylo k vidění v úvodním dějství. Šanci k vyrovnání promarnil Pabiška, když pobídku zpoza branky usměrnil pouze do rozložité hrudi slovinského gólmana. Naopak navýšit mohl Svoboda, jenž se ocitl zcela sám mezi kruhy, místo razance měl ale spíš raději volit techničtější zakončení.

Středočeši se k vyrovnání dostali jako blesk z čistého nebe, když David Výborný vytáhl další poklad z krabičky geniálních myšlenek. Boleslavský kapitán zmátl tělem celou defenzivu Pardubic a poslal puk do brankoviště, odkud za přispění hostujícího obránce doputoval za brankovou čáru. Rázem bylo Bruslařů plné kluziště, Kristan ale svůj tým podržel jak proti průniku Urbana, tak agilního Látala a do závěrečné třetiny tedy oba celky vstupovaly za vyrovnaného stavu.

A ani po návratu aktérů pátečního střetnutí na led nic nenaznačovalo, že by se měly rozpoutat gólové hody. Obě mužstva, vědoma si důležitosti dobrého vstupu do nové sezóny, pečlivě bránila a divák tak musel v nárocích na předváděný hokej přeci jen malinko slevit. V jedné z ojedinělých příležitostí se od mantinelu prosmýkl Svoboda, jeho střela se ale naneštěstí pro hosty odrazila pouze od brankové konstrukce směrem zpět do hry.

Ztracené vedení si mohl vzít zpět Lukáš Nahodil, jenž dostal ideální přihrávku mezi obránce a řítil se sám na Ritticha, ten ho ale parádně vychytal. Závěr patřil Východočechům, kteří kroužili kolem domácí svatyně jako dravec kolem své kořisti, k zakončení se ale dostávali spíše sporadicky. Když už to vypadalo, že utkání nezadržitelně směřuje k prodloužení, vybruslil si kolem kruhu Martin Látal a vypálil. Před Kristanem stál jako věž Tomáš Urban a deset sekund před koncem utkání díky šikovné teči vstřelil svou první (a hned vítěznou) branku za Mladou Boleslav.

Hosté to ještě zkusili bez brankáře, obětavá obrana už ale žádný kotouč na branku nepustila a celek z města automobilů tak po hektickém závěru může slavit první tři body do extraligové tabulky.

Ohlasy trenérů

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že Pardubice jsou vynikající soupeř, v přípravě nás dvakrát porazily. Mají za sebou navíc těžká utkání ve skupině CHL, čekali jsme, že budou rozehranější. Souhlasím s tím, že jsme si výhru zasloužili. Bylo to ale hodně těžké utkání a počítám, že soupeř bude hrát nahoře. O to je pro nás páteční výhra cennější.

Miloš Říha ml. (HC Dynamo Pardubice): Logicky nemůžeme být spokojeni, s výsledkem ani předvedenou hru. Boleslav známé z připravných utkání, připravovali jsme si něco úplně jiného, než jsme nakonec předvedli. V první třetině to nebylo ještě úplně špatné, od té druhé už nás ale protivník přehrával. V závěrečné třetině to dlouho vypadalo že díky obětavosti tlak ustojíme, Boleslav ale bohužel body zaslouženě urvala pro sebe. Obětavost, blokování střel a oslabení jsou jedinými pozitivy v naší hře.