BK MLADÁ BOLESLAV

Ani tříbrankové vedení nestačilo, Sparta předvedla famózní obrat

4. 3. 2016
napsal Daniel Langer, Pavel Hrdina
HC Sparta Praha

6:4

1:2, 3:2, 2:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Hlaváč (Hlinka, Přibyl), 35. Kumstát (Pech, Forman), 36. Klimek (Netík, Hrbas), 39. Forman (Pech), 46. Klimek (Hlaváč, Přibyl), 54. Dragoun (Čajkovský, Přibyl) – 7. Kubica (Hyka, Hruška), 20. Hyka (Stříteský), 25. Lenc (Hyka, Kučný), 25. Bárta (Jarůšek, Pabiška). Rozhodčí: Polák, Úlehla – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 8 257. Střely na branku: 36:24. Zblokované střely: 7:5. Hity: 22:19. Vhazování: 40:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 6:4.

HC Sparta Praha

Taylor (od 25. Pöpperle) – Eminger, Polášek, Čajkovský, Švrček, Hrbas, Mikuš, Piskáček, Kalina – Přibyl, Hlinka, Dragoun – Netík, Klimek, Hlaváč – Forman, Pech, Kumstát – Černoch

BK Mladá Boleslav

Rittich – Voráček, Stříteský, Holub, Robar, Rýgl, Ovčačík, Kučný – Pacovský, Urban, Klimenta – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Ďurač – Kubica, Hruška, Pabiška

P r a h a - Poněkud hořkou tečku za základní částí mají za sebou svěřenci trenérů Výborného a Jelínka. Střetnutí v hlavním městě měli boleslavští hokejisté velmi dobře rozehrané a především díky příspěvku Tomáše Hyky, který zaznamenal tři kanadské body, vedli už 4:1. Poté ale Pražané ukázali, v jak ohromné pohodě se momentálně nacházejí. Taylora nahradil v brance Pöpperle a už neinkasoval. Naopak Sparta dokázala ještě do druhé sirény vyrovnat a v té třetí definitivně strhnout vedení na svou stranu. Bruslaři tak končí základní část na šestém místě a v čtvrtfinále změří síly s hradeckým Mountfieldem.

Začátek posledního zápasu základní části se na začátku vyvíjel lépe pro hosty. Netíkovo vyloučení ještě Boleslavští nepotrestali, v 7. minutě se ovšem dokázal prosadit Zdeněk Kubica, kterému po neúspěšném samostatném úniku namazal zpoza brány Hyka. Vedení hostům vydrželo ale jen necelou minutu. Faul Slovince Robara potrestal po 23 vteřinách přesilovky gólem do odkryté branky Jan Hlaváč.

Brzké vyrovnání a boleslavská nedisciplinovanost mohly Spartu nakopnout, hosté ale dělali domácí obraně problémy individuálními akcemi – tak jako Tomáš Hyka únikem v 15. minutě. Tehdy mu to sice ještě nevyšlo, v početní výhodě 15 minut před první přestávkou se ovšem zvládl uvolnit a ranou švihem překonal Taylora ve sparťanské brance.

Na začátku druhé třetiny Pražané spálili dvě velké šance, v čase 24:36 se pak opět radovali hokejisté v černozelených dresech. Ve skvělé formě hrající Hyka namazal na krásný gól do horního růžku Radanu Lenzovi. A když se hned z následujícího útoku prosadil gólem už na 1:4 i nikým nebráněný Michal Bárta, Danny Taylor se poroučel z brány a nahradil ho Tomáš Pöpperle.

Domácí se ze studené sprchy chvíli oklepávali, ještě před druhou přestávkou se ale zvládli vrátit do hry. Pět minut přestávkou Čajkovský trefil tyčku, následně pak po nádhernou přihrávku do odkryté branky snižoval Petr Kumstát. Krátce na to překvapil Ritticha střelou na vzdálenější tyč Lukáš Klimek gólem na 3:4, a to ještě nebylo všechno. V čase 28:56 zužitkoval přihrávku zpoza brány Miroslav Forman vyrovnávacím gólem.

Krátce po úvodním buly třetí třetiny zkoušel překvapit Pöpperleho Pacovský, a krátce po něm neuspělo duo Kumstát – Pech. Na druhé straně pak sice ve 46. minutě zahrozil Rýgl, následný protiútok Sparty však vedl k obratu skóre na 5:4. Z otočky se už podruhé v zápase trefil Lukáš Klimek. Šest minut před koncem ještě přidal další gól Michal Dragoun a Boleslav se tak rozloučila se základní částí porážkou, nyní je již však třeba hledět k vrcholu sezóny - vytouženému play-off!

Ohlasy trenérů

Josef Jandač (HC Sparta Praha): První polovina utkání se pro nás vyvíjela nepříznivě. Hodně si ale cením toho, že jsme se ze stavu 1:4 dokázali zvednout a otočit zápas. Mrzí mě ta první půlka, protože jsme v bráně nechali vykoupat Dannyho Taylora a byli jsme takoví lehkovážní. Na druhou stranu ale mužstvo zaslouží ocenit za to, jak hrálo v zápase, ve kterém už o mnoho nešlo a měli jsme i rozbitou sestavu. Udělat tolik bodů v základní části je výborné.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Přijeli jsme s velkým respektem a zápas se pro nás půl zápasu vyvíjel velmi dobře. Rychle jsme přišli k vysokému vedení. A pak jsme o něj zase stejně rychle přišli. Ve třetí třetině jsme už neměli tolik sil, abychom to Spartě alespoň zkomplikovali. Nejsme spokojení, chtěli jsme tu urvat alespoň nějaký bod, ale soupeř byl lepší.