BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští bohužel potvrdili, že tři body se z Jihlavy nevozí

10. 11. 2007
napsal Michal Miškovský, Martin Doucha
HC Dukla Jihlava

3:4p

0:1, 1:1, 2:1 - 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 24. Bakus (Rytnauer, Staněk), 46. Krupka M. (Martinka), 54. Rytnauer (Bakus) - 10. Mazanec (Sedlák, Ivan), 34. Král (Rumpel, Gombár), 53. Rumpel (Gajovský, Handlovský), 62. Handlovský (Lukáč). Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: .

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Míka, Staněk, Kašpar, Kuchyňa, Duben, Martinka (Klíma, Balčík) - Rytnauer, Bakus, Kubát - Říha, Hradecký, Nekvasil - Suk, Hanzal, Krupka M. - Krupka L., Ježek, Holuša

BK Mladá Boleslav

Šindelář - Jindra, Macháček, Lukáč, Mazanec, Mocek, Bauer, Drábek - Nouza, Král, Gombár - Sedlák, Ivan, Mikulík - Kuchejda, Rod, Eiselt - Rumpel, Gajovský, Handlovský, Beck

J i h l a v a - V minulé ani předloňské sezoně hokejisté BK Mladá Boleslav ani jednou Duklu v rámci soutěžního utkání na jejím ledě neporazili v zákládní hrací době. Bohužel pro Středočechy se tomu nestalo ani tentokrát, přestože hosté na Vysočině třikrát vedli. Na branky Mazance, Krále i Rumpela domácí dokázali pokaždé odpovědět. O vítězi muselo rozhodnout prodložení, v nemž se trefil <strong>Lukáš Handlovský</strong> a zajistil Mladé Boleslavi bonusový druhý bod.

Mladoboleslavští vstoupili do utkání rozvážněji než nahecovaní domácí a Řehoř v brance Dukly si poprvé sáhl na kotouč až na začátku 6. minuty, avšak předvedl důležitý zákrok! Po pasu Gajovského se před ním totiž zhmotnil bleskově zakončující Handlovský, ještě hbitější se ale ukázala vyrážečka jihlavského muže s maskou. Zanedlouho se hostům poštěstilo vyzkoušet si hru ve dvojnásobné početní převaze a to samozřejmě nemohlo nechat jihlavského gólmana chladným. Mikulík našel přesnou přihrávkou u druhé tyče Ivana, na což ovšem Řehoř zareagoval vymrštěním svého betonu, na nějž kotouč z hole mladoboleslavského pořízka narazil jako na skálu. Čistému kontu domácích to ale nebylo nic platné, neboť vyražený puk doputoval po krátkých přihrávkách na modrou na hůl Davida Mazance, ten napřáhl a přestože si Řehoř na kotouč sáhl, lovil jej nakonec ze své sítě. Ve zbytku první třetiny dostali i domácí šanci ukázat, co se skrývá v jejich přesilovkovém arsenálu, jenže bohužel nestříleli ani slepými.

Brzy po nástupu do další části hry ale domácí předvedli, že i z malého mráčku může zapršet a v početní výhodě se jim zadařilo. Nahození Staňka síly vánku se totiž zastavilo o Rytnauera před Šindelářovou brankou, přičemž svůj přehled všem demonstroval Oldřich Bakus a uklidil ležící kotouč do mladoboleslavské klece. Poté přišla trojice jihlavských šancí ve vlastním oslabení, ale v síti soupeře buď skončili jen jihlavští hráči nebo vůbec nic. Zbytečnou hrubost Hanzala potrestal při jeho návratu na led ve 34. minutě Richard Král, k němuž se došoural produkt nepovedené střely Rumpela a extraligou ošlehanému kapitánovi hostí nemohlo činit potíže poslat jej do prázdnotou zející jihlavské klece.

Po nástupu do další části hry prováhali domácí dvě přesilové hry, ale ke srovnání účtu přece jen došlo. Znovu Dukle pomohla k brance svým dílem i paní štěstěna. Martinka totiž řídíc se heslem „když nevíš, co s pukem, vystřel“ nahodil kotouč směrem do Mladé Boleslavi a Martin Krupka jej jemnou tečí usměrnil mezi chrániče Filipa Šindeláře. Hosté mohli rychle odpovědět, ale Handlovský minul z mezikruží Řehořovu klec a na pokus Gajovského vyzrál na tyči přilepený jihlavský gólman. Návrat do vedení se hostům ale přece jen povedl v 53. minutě, kdy Handlovský vybojoval puk v rohu kluziště, přistrčil jej Gajovskému, ten našel před Řehořem nepokrytého Jakuba Rumpela, který našel skulinku v postoji vyjíždějícího jihlavského gólmana a upravil na 2:3. Dukla ale dokázala i napotřetí najít síly na vyrovnání duelu. Po vyhraném Bakusově vhazování se totiž Ladislav Rytnauer ani na vteřinu nerozpakoval a švihem rozvlnil síť za zády zaskočeného Šindeláře. Nerozhodný stav vydržel až do konce 60. minuty a na řadu tak muselo přijít prodloužení.

V něm domácí ještě dohrávali přesilovou hru z regulérní hrací doby, ale nedokázali si v ní najít místečko pro nebezpečnou střelu. To se sice nepovedlo stoprocentně vzápětí ani hostům, jenže díky dobrému bránění ve výhledu jihlavskému gólmanovi se ujalo nahození Lukáše Handlovského a rozhodlo tak o bonusovém bodu, který si do svých zavazadel mohli po výhře 4:3 v prodloužení přibalit hosté z Mladé Boleslavi.