BK MLADÁ BOLESLAV

Ze souboje vedoucích mužstev odcházíme poraženi

17. 11. 2007
napsal Jitka Čechová, Michal Pokorný
HC Kometa Brno

4:2

1:1, 0:1, 3:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 13. Staněk (Barus, Appel), 41. Mikel (Vostřák, Černý), 42. Lhotský (Černý, Padělek), 54. Staněk (Čech) - 15. Král (Jindra), 34. Král (Rumpel). Rozhodčí: Minář - Machálek, Prchal. Vyloučení: 4:7, navíc Čech - Král, Mazanec 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 427. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

HC Kometa Brno

Hronek - Čech, David, Mikel, Lhotský, Malena, Morava, Gýna, Fojtík - Dlouhý, Padělek, Vostřák - Staněk, Barus, Appel - Rob, Lipina, Černý - Zábranský, Moskal, Sojčík

BK Mladá Boleslav

Šindelář - Bauer, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Tondr - Rumpel, Král, Gombár - Nouza, Mikulík, Eiselt - Gajovský, Rod, Handlovský - Sedlák, Kopecký, Beck

B r n o – Mladoboleslavští po dlouhé době opět klopýtli a to přes překážku nemalého formátu. Dvě třetiny vyrovnané utkání nakonec prohráli 2:4. Mrzutější je to tím spíš, že Středočeši část zápasu vedli. Brno o svém vítězství rozhodlo prakticky v jedné minutě, kdy nejenže ve dvounásobné přesilové hře vyrovnali, ale vzápětí na to, již v klasické početní výhodě, také skóre obrátili. Jediným, zato dvojnásobným, úspěšným střelcem Mladé Boleslavi byl kapitán <strong>Richard Král.</strong>

Úvodní třetina začala tlakem Komety. Barus si za brankou vykoledoval faul Handlovského, což dalo hráčům Komety patřičný impuls k útočení. Byl to ale David Appel, který mohl otevřít skóre, ale v samostatném úniku ležícího Šindeláře nepřekonal. Hned v zápětí dostal mezi kruhy ideální pas Miroslav Barus, ale ani on si na boleslavského brankáře nepřišel. Kometa tak zahodila dvě vyložené šance, což ji mohlo mrzet. Ve 13. minutě došlo k dalšímu závaru před brankou hostů. Opět u toho byla druhá formace. Dobrou práci odvedl David Appel, když přihrál k tyči Barusovi. Ten v chumlu těl zvolil další přihrávku k protější tyči na Aleše Staňka a brněnský útočník bez větších rozpaků zavěsil puk nad ležícím Šindelářem do sítě – 0:1.

Brněnské vedení však netrvalo dlouho. Za dvě minuty byl vyloučen Dlouhý a Boleslav početní výhodu využila. Buly perfektně zvládl Král, puk se dostal na modrou k obránci Jindrovi a ten poslal prudkou střelu po zemi na teč. Ránu však nikdo netečoval a Hronek ji obtížně betonem vyrazil před sebe. U tyče však vyčkával dobře postavený Richard Král a pohotově zasunul puk do branky – 1:1. Zbytek první třetiny se odehrál v bojovném duchu. Oba celky se snažily dobře plnit obranné povinnosti a nepouštěly svého soupeře do vyložených šancí. Do kabin se šlo za stavu 1:1.

Až do poloviny zápasu se mužstva přetahovala o střední pásmo. Pak ovšem přišla přesilovka hostů. V ní se paradoxně nejdříve do šance dostal Aleš Staněk, který stíhal odražený puk. Šindelář však pohotově zareagoval a stihl puk odehrát do bezpečí. Z jeho rozehrávky si na druhé straně vytvořila Mladá Boleslav další šanci, která skončila nečekaným gólem. Jakub Rumpel přiťukl puk mezi kruhy na Richarda Krále a ten svým druhým gólem v zápase strhl vedení na stranu hostů – 1:2.

Kometa se po inkasovaném gólu dostala do mírného útlumu. Nebyla sto založit útok podle svých představ, do střeleckých příležitostí se taktéž nedostávala. Naopak to byli hráči Mladé Boleslavi, kteří mohli zvýšit svoje vedení. Jakub Rumpel dostal v rychlém protiútoku dobrou přihrávku mezi kruhy a jen díky perfektnímu zákroku Lukáše Hronka nezakončil pohlednou akci gólem. V závěru druhé části byli v krátkém sledu po sobě vyloučeni Mocek s Lukáčem a Kometě se do třetí třetiny přenesla výhoda dvojnásobné přesilovky. Nicméně stav se nezměnil a skóre vypovídalo v poměru 1:2 pro Boleslav.

Všem mohlo být jasné, co oba trenéři kladli svým svěřencům na srdce. Boleslavský Jan Votruba jistě vysvětloval, jak bránit domácí přesilovku, naopak Rostislav Čada zdůrazňoval, jak je důležité sehrát dvojnásobnou přesilovku co nejlépe. Kometa nezahájila svoji početní výhodu nejlépe. Dlouho nemohla najít ideální pozici. Po dalším buly se již dokázala postavit podle nacvičeného signálu. Vostřák přihrál přes celé kluziště Janu Mikelovi a ten dělovkou po zemi prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Puk prošel Šindelářovi mezi betony a domácí se radovali z vyrovnání na 2:2. Kometě zbývala asi minuta do vypršení zbylého trestu Lukáče. Opět se nastěhovala před boleslavskou branku a jala se kombinovat. Puk vybojoval za kasou Michal Černý, přiťukl do brankoviště na najíždějícího Alexandra Lhotského a ten nadvakrát, po zemi překonal ležícího Šindeláře – 3:2. Kometa tedy v úvodu třetí části otočila skóre ve svůj prospěch.

Tento okamžik byl zlomovým. Kometa se dostala na koně a Boleslav jakoby nemohla uvěřit, že tak rychle přišla o vedení. Další šanci měl Černý a hned po něm v leže Lipina, ale obránce hostů stihl zachránit situaci vyhozením puku z brankové čáry. Na druhé straně mohl vyrovnat Václav Eiselt, ale jeho dvě dorážky stačil Hronek bleskurychle chytit. Potom se ke slovu dostala znovu Kometa. Nejprve svoji vyloženou šanci neproměnil aktivní David Appel, když ho skvěle vychytal Šindelář. Poté však v závaru před brankou vystřelil Vratislav Čech. Puk se ocitl pod změtí těl. V poslední chvíli ho však uviděl Aleš Staněk, stáhl si ho lehce k sobě a rychlou střelou zápěstím stanovil účet zápasu na 4:2.

Boleslav se snažila korigovat a nebyla tomu vůbec daleko. Snad pět centimetrů chybělo Tomáši Rodovi ke vstřelení třetího mladoboleslavského gólu. Prázdnou branku v pádu minul. To už se schylovalo ke konci zápasu. Hosté si vyžádali time-out a po něm Šindelář nadobro opustil branku hostů. Definitivně mohl rozhodnout Appel, ale nesobecky přihřál lépe postavenému Padělkovi, který trefil brusle jednoho z obránců Boleslavi. Kometa hrála na jistotu a nechtěla riskovat zakázané uvolnění. Na závěr se ještě strhla šarvátka, kterou odnesl za hosty Král a Mazenec trestem do konce utkání. Do kabin také zamířil Vratislav Čech. Ovšem tato skutečnost již neměla na výsledek utkání vliv a Kometa dokázala své vedení udržet až do závěrečné sirény.