BK MLADÁ BOLESLAV

Dukla dostala od Boleslavských pořádně na frak!

8. 12. 2007
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

7:0

3:0, 0:0, 4:0

HC Dukla Jihlava

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Gajovský (Macháček), 7. Král (Gombár), 18. Lukáč (Rod), 45. Sedlák (Gombár), 47. Nouza (Eiselt), 57. Rumpel (Sýkora), 59. Sedlák (Král). Rozhodčí: R. Svoboda – Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 6:9, hostující Štrach 2 + 10 za úder do oblasti hlavy a krku a Míka 2 + 10 za nesport. chování. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1550.

BK Mladá Boleslav

Růžička - Jindra, Wagenhoffer, Macháček, Lukáč, Bauer, Mocek, Mucha - Gombár, Král, Sedlák - Handlovský, Gajovský, Rod - Eiselt, Mikulík, Nouza - Kuchejda, Sýkora, Rumpel - Kopecký

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Ficenc, Staněk, Kychyňa, Štrach, Duben, Ščerban, Martínka, Míka - Rytnauer, Hradecký, Čachotský - M. Krupka, Hanzal, Říha - Jonáš, Suk, L. Krupka - Ježek, Fiedler, Hrbatý

M l. B o l. - Hráči Mladé Boleslavi se na Duklu Jihlavu neuvěřitelně vytáhli! Po první třetině, která pro ně skončila 3:0 a během níž se Moravané dostali asi k tolika příležitostem, kolik je prstů na jedné ruce, sice následovala bezbranková prostřední dvacetiminutovka, v té závěrečné ale střelecká exibice opět pokračovala. Na konci zápasu svítila na časomíře pod nápisem domácí šťastná sedmička. Na druhé straně zářila pro Středočechy, a jejich gólmana Růžičku obzvlášť, potěšitelná nula.

Předsevzetí, že bude Jihlava hrát hlavně na disciplínu, která jim v letošní sezóně zatím poněkud schází, vzalo za své už v polovině první minuty utkání, kdy na trestnou lavici nedobrovolně odpochodoval sám velký kanonýr Dukly Rytnauer. O tom, že Středočeši budou trestat každičkou chybičku a zaváhání, se vědělo dopředu, takže snad ani nebylo velkým překvapením, když ve druhé minutě poprvé za Boleslavské skóroval Nikola Gajovský. Puk sice o cosi přibrzdil a nedolétl do brány v takovém tempu, jaké si Gajovský jistě představoval, nicméně v síti se ocitl.

Jihlava Středočechům absolutně nestačila, během prvních deseti minut si Růžička prakticky nesáhl na kotouč. Z prvního oslabení, do kterého se Boleslavští dostali, a které jako oslabení vlastně vůbec nevypadalo, tak vzešla další branka! Dukla až příliš spoléhala na početní výhodu a nedostatečně si pohlídala Richarda Krále, který jejich obráncům ujel a bez potíží Řehoře propálil. Jasná převaha domácích byla vidět i nadále, i když po první polovině úvodní dvacetiminutovky se Jihlavští alespoň trošku probrali. Do slušných šancí se dostali Rytnauer nebo o chvíli později Staněk, díky bezchybné práci středočeských obránců z toho ale nebylo nic. Naopak díky vyloučení exboleslavského Štracha zvýšil Jozef Lukáč již na 3:0.

Boleslavští začali prostřední dvacetiminutovku v oslabení a pravděpodobně díky tomu se zdálo, že Jihlava zabrala. Její hráči začali mnohem více střílet a tempo hry zrychlilo. Jakmile se ale domácí hráči ocitli na ledě opět v plném počtu, vše se více méně vrátilo do zajetých kolejí. Do nádherné útočné pozice se dostal první boleslavský útok, který si s průnikem do třetiny svého soupeře dal opravdu práci a výsledek byl pro oko diváka nádherný, byť bezbrankový. Přes více než polovinu hřiště přes bránící hráče prokličkoval Král, přihrál na sjíždějícího Gombára, ten poslal puk bez mrknutí a po paměti za sebe na Sedláka. Hráč v zelenobílém dresu s číslem 71 puk vrátil Gombárovi, který ale už nebyl dostatečně důrazný.

Během druhé třetiny zazvonila také několikrát branková konstrukce Řehořovy svatyně. Poprvé měl tu smůlu Eiselt, krátce na to cinkalo v uších také Sedlákovi. Velkou šanci alespoň na snížení dostala Dukla ve 38. minutě, kdy si odešli na opačnou stranu, než je jejich střídačka, odpočinout Wagenhoffer a krátce na to také Mocek. Moravané toho ale až na pár nesmělých střel od modré moc nepředvedli a i tyto pokusy většinou končily hned v zárodku – v obraně Středočechů.

Závěrečnou třetinu začínali pro změnu v oslabení Jihlavští. Boleslavští sice tuto početní výhodu nezužitkovali, netrvalo to ale příliš dlouho a červené světlo se za Řehořovou bránou přeci jen rozsvítilo. O další nádhernou akci se postarali Gombár se Sedlákem, když prvně jmenovaný hotujícího gólmana položil a zatímco už všichni pravděpodobně čekali střelu, přihrál na nehlídaného Přemysla Sedláka a ten dílo dokonal. A plejáda branek pokračovala, o dvě minuty později přispěl se svou troškou do mlýna Tomáš Nouza. V 51. minutě vystrčil růžky jihlavský Staněk, Růžička si ale už svou vychytanou nulu odmítal nechat sebrat. Při rozehrávce poslal kotouč na Eiselta, který se pustil do rychlého protiútoku. Fanoušci v hale již jistě tajili dech, puk ale skončil v lapačce hostujícího gólmana.

Boleslavští si svůj úmysl věnovat se už jen obraně své třetiny pravděpodobně rozmysleli, když viděli, že toho od Jihlavy tak jako tak mnoho čekat nemohou. V 57. minutě, krátce po návratu Kuchyni z trestné lavice, zvýšil na 6:0 Jakub Rumpel. Už se zdálo, že žádný gól nepadne, utkání se již prakticky jen dohrávalo. Skvělá a bouřlivá atmosféra ve Zlatopramen Aréně nakonec ale přeci jen ještě domácí vyhecovala k založení perfektního útoku s ještě perfektnějším koncem. Přemysl Sedlák udělal za zápasem tečku v podobě parádního gólu z mezikruží.