BK MLADÁ BOLESLAV

Chomutov dostal na frak a Boleslav je první v tabulce!

9. 1. 2008
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

6:1

0:1, 3:0, 3:0

Piráti Chomutov

Statistiky

Branky a nahrávky: 21. Gombár (Sýkora, Jindra), 25. Rumpel (Bauer, Mocek), 33. Mocek (Bauer, Eiselt), 47. Mazanec (Mikulík), 48. Král (Sýkora), 58. Handlovský (Rod, Lukáč). Rozhodčí: Fraňo - Podrazil, Špringl. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2500. Střely na branku: 49:25.

BK Mladá Boleslav

Šindelář - Jindra, Mazanec, Macháček, Lukáč, Bauer, Mocek - Gombár, Král, Sýkora - Šebesta, Rumpel, Boháč - Eiselt, Mikulík, Nouza - Handlovský, Rod, Gajovský - Rozsíval

Piráti Chomutov

Horčička - Revay, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý K., Březina, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna, Zika, Kostourek, Freiberg, Černý T., Stehlík, Hašek, Tauš, Charousek, Havlůj

M l. B o l. - První zápas letošního roku na domácím ledě byl velice důležitý pro obě zúčastněná mužstva. Vždyť se bojovalo o první místo v tabulce skupiny Západ! Po první třetině vypadalo vše různě, aktivnější a dravější Boleslavští totiž po střele Stehlíka prohrávali 0:1. V dalších dvou třetinách se ale předvedli. V obou přidali po třech perfektních gólech a zaslouženě tak zvítězili 6:1, díky čemuž se vyhoupli na první pozici. V zápase se také poprvé divákům představili nové posily - Pavel Šebesta a Daniel Boháč.

Mladá Boleslav se jakožto domácí tým dostávala hned od začátku utkání do třetiny Chomutova bez větších potíží. Pokud se do útoku dostali Severočeši, nebylo to na dlouho a rozhodně to nezavánělo takovým nebezpečím. Od třetí minuty se situace na nějakou dobu otočila a začínalo tedy být více než jasné, že boj o první místo tabulky skupiny Západ bude víc než vyrovnaný. V první přesilovce utkání, která patřila Chomutovským, toho hráči v bělomodrém v početní mnoho nepředvedli a naopak po průniku Boháče až k Horčičkově svatyni sami faulovali. Středočeši jim po návratu vyloučeného Mocka zatopili mnohem víc, k perfektní dorážce se dostal Macháček, ale neuspěl. O chvíli později ještě o mnoho víc hrozili Gajovský s Rodem, ani jim se ale společnými silami kotouč do brány dostat nepodařilo.

Naprostou ironií osudu byl proto jeden z mála přechodů Severočechů do útoku. V 11. minutě byl rozhodčím signalizován trest pro Mikulíka. Ten se ale na trestnou lavici vůbec nedostal, Chomutovským stačila vteřina výhody a první gól utkání byl na světě. Střelou pod horní tyč si jej připsal Jan Stehlík. Boleslavští dělali pro vyrovnání maximum, před bránou se například snažil clonit a vzápětí na to dorážet Šebesta, Nouza zase dělal vše proto, aby dostihl kotouč a dostal se tak do samostatného nájezdu, smůlu měl také Gombár, kterému puk přeskočil čepel hokejky. Od obdrženého gólu byli Boleslavští prakticky pořád v útoku, neměli ale štěstí v koncovce. Chomutov si konec třetiny zkomplikoval častým vylučováním. O to větší smůla to byla pro Středočechy, že nedokázali vyrovnat.

Stejně jako do úvodu zápasu, vlétli Boleslavští také do druhé třetiny. Pomohl jim v tom navíc sám Chomutov, který byl nucen dohrávat oslabení. Jiřímu Gombárovi tak stačilo pouhých 34 sekund k vyrovnání. Krátce na to se ve vlastní třetině tak trochu zamotali dva boleslavští obránci a v útoku zahrozil Šíp. Šindelář byl ale pozorný. O pár vteřin později se Chomutovští nechali vyloučit znovu a i tuto chybu hráči v zelenobílém potrestali. Ze zmatku před bránou nejlépe těžil Jakub Rumpel a Středočeši se tak dostali do zaslouženého vedení. Chomutov značně přidal v obranných řadách, v útoku se mu ale nadále příliš nedařilo, ve slušné střelecké pozici se ocitl pouze Charousek, i v tomto případě se ale domácí mohli spolehnout na svého brankáře.

V další početní výhodě Boleslavi se pokoušel uspět Lukáč od modré. Jeho rána sice nezabodovala, jeho kolegy z obrany Davida Mocka ale už o vteřinu později ano. A krátce po změně skóre už Boleslavští dotírali na Horčičku a jeho strážce znovu, Handlovský byl ale včas vytlačen natolik, že puk jen projel prostorem před bránou. Dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky byli v parádní šanci také Severočeši, Charousek s Haškem se řítili dva na jednoho, první jmenovaný ale upadl. Boleslav v prostřední dvacetiminutovce jednoznačně dominovala a do kabiny odcházela s o dost příznivějším skóre, než tomu bylo po první třetině – 3:1.

Na začátku závěrečné třetiny usedl na trestnou lavici Gombár, teprve druhý vyloučený z řad Boleslavských, a nabídl tak soupeři určitou šanci na změnu stavu. Chomutov toho až na nenápadné sjíždění obránce Koldy od modré ale moc nepředvedl a Boleslav se tak po návratu pykajícího Gombára opět vrátila do útoku, kde se například Rod snažil protlačit touš do brány mezi Horčičkou a pravou tyčí. O svých kvalitách se fanoušky snažili přesvědčit také nové posily Šebesta s Boháčem, ani tato dvojka se ovšem neprosadila.

Perfektní akce ale zůstane ve statistikách navždy zaznamenaná u Davida Mazance. Ten totiž pálil rovnou od modré a doslova proděravěl vše, co stálo v cestě. A na další gól nemuseli diváci čekat nijak dlouho. Po bleskovém přesunu z vlastní třetiny do té útočné skóroval kapitán Richard Král. Chomutov dostal svým způsobem poslední šanci alespoň na snížení po vyloučení Nouzy. Tu ale nevyužili, a tak měli poslední slovo domácí. Po přihrávce Roda pálil neomylně Lukáš Handlovský a upravil tak na konečných 6:1.