BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští opět nedokázali udržet vedení, Litvínov rozhodl v prodloužení

4. 2. 2018
napsal Vojtěch Drbohlav
HC VERVA Litvínov

4:3p

1:1, 1:1, 1:1 - 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 20. Kubát (Lukeš, Mikúš), 27. Hübl (Lukeš), 48. Hübl (Čutta), 61. Lukeš (Hübl, Baránek) – 17. Orsava (Žejdl), 21. Pacovský (Klepiš, Dlapa), 60. Žejdl (Orsava, Klepiš). Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3 127. Střely na branku: 29:33. Zblokované střely: 8:10. Hity: 25:12. Vhazování: 34:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3 - 4:3.

HC VERVA Litvínov

Kantor – Baránek, Iberer, Doudera, Čutta, Kubát, Gula (A), Sklenička – Růžička, Mikúš, Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Jurčík – Lukeš, Hübl (A), Jánský – Matoušek, Válek, Řehoř

BK Mladá Boleslav

Růžička – Hanzlík (C), Nedomlel, Němeček, Eminger, Dlapa, Říha – Žejdl, Nahodil, Orsava – Pacovský, Němec, Klepiš (A) – Lenc (A), Musil, Pabiška – Valský, Urban, Kousal

L i t v í n o v – Boleslavští hokejisté se v neděli odpoledne vydali na led Litvínova. Zatímco ve středních Čechách bylo slunečno, pod Krušnými horami smog. Jako by to naznačovalo náročnost tohoto zápasu. Ačkoliv Boleslavští vedli, domácí zvládli průběh zápasu dokonce otočit. Středočeši však dokázali několik desítek sekund před koncem třetí třetiny z power-play srovnat na 3:3. Prodloužení ale dlouho netrvalo. Po necelé minutě domácí rozhodli a po 13 prohrách vyhráli. Mladá Boleslav tak odjela z Podkrušnohoří jen s bodem.

Po tlaku v úvodních sekundách zahrozil Jakub Orsava, který byl úplně sám před litvínovskou bránou. Jenže než stihl zakončit a překonat Pavla Kantora, měl už puk domácí gólman ve své moci. Velikou šanci na to poslat Litvínov do vedení měl ale ve čtvrté minutě Marek Růžička, ten vystřelil na branku svého jmenovce Jana Růžičky z levého kruhu, ale puk trefil břevno. I se štěstím tak Středočeši drželi bezbrankové skóre.

Lukáš Žejdl v sedmé minutě mohl poslat Bruslařský klub do vedení, když se s pukem dostal k levé tyči. Hákoval jej ale Juraj Mikúš, jenž mu znemožnil zakončit. Středočeši tedy hráli početní výhodu. Boleslavským se nedařilo držet puk, podobně jako v pátek proti Vítkovicím, v útočném pásmu a VERVA mohla po přečíslení dva na jednoho vstřelit gól. Skvělým zákrokem tomu však zabránil Jan Růžička. Nádherná samostatná akce Jakuba Orsavy znamenala vedení Mladé Boleslavi 1:0. Litvínovská obrana na hostujícího útočníka zapomněla a nechala ho, aby překonal brankáře a zakončil ke vzdálenější tyči. Už to vypadalo, že po první třetině budou Bruslaři vést 1:0, jenže dvě sekundy před první sirénou využil přesilovou hru litvínovský Karel Kubát, který z levého kruhu zakončil do orkyté hostující branky.

Mladé Boleslavi se vydařil vstup do první třetiny. Hned v první minutě se podařilo dostat hosty opět do vedení Dominiku Pacovskému, když přesně tečoval puk do protipohybu Pavla Kantora. Poté se ale několik minut nehrálo. Podruhé v utkání se totiž na Zimním stadionu Ivana Hlinky rozbilo plexisklo, a tak hokejisté odešli na nějakou dobu do kabin. Ve 27. minutě si počínal dobře Vojtěch Němec. Exbrněnský útočník si rychle nabruslil do útočného pásma a pěknou střelou donutil Pavla Kantora přerušit hru.

Mladá Boleslav ale ještě v téže minutě prokázala to, že má ve vlastních přesilovkách problémy paradoxně v zadních řadách, když si, podobně jako v pátek, nechala dát gól v početní výhodě. VERVA si vytvořila tlak před Janem Růžičkou, přičemž boleslavští obránci vůbec nezvládli pokrýt domácí hráče. Z relativní blízkosti dorazil kotouč za dezorientovaného gólmana Viktor Hübl. A pro Bruslaře mohlo být dokonce ještě hůř. Dvě a půl minuty před koncem druhého dějství si domácí vytvořili velký závar před Janem Růžičkou. Ten ale hosté s obrovskou dávkou štěstí zvládli. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 2:2.

Povedené střídání odehrál na začátku třetí třetiny Pavel Musil, nepodařilo se mu ale dostat puk do brány. Po jeho střele rozvlnil puk sice brankovou síť, bylo to ale jen zevnějšku. Ještě lépe si však počínal litvínovský Viktor Hübl. Napoprvé ho sice ještě Jan Růžička povedeně vychytal, podruhé už ale byl úspěšnější útočník domácích, který byl nehlídaný mezi kruhy a bez problémů boleslavského brankáře překonal.

V závěru třetí třetiny se Boleslavští snažili a měli tlak na to, aby mohli vyrovnat. A hra bez brankáře tentokrát už Středočechům úspěch přinesla. Přes stínící hráče nasměroval puk mezi tři tyče Lukáš Žejdl. Dokázal tak hostům zajistit bodový zisk a prodloužení.

To ale netrvalo dlouho. Po 55 sekundách se VERVA prosadila z protiútoku, konkrétně povedenou střelou překonal Jana Růžičku František Lukeš. Litvínov tak po 13 prohrách v řadě zvítězil, Mladá Boleslav naopak potvrdila nepříliš přesvědčivé výkony z poslední doby.

Ohlasy trenérů

Darek Stránský (HC VERVA Litvínov): Z naší strany alespoň zlepšený výsledek. Ke konci jsme sahali po třech bodech, ale Boleslav srovnala v power-play. Jsme rádi, že jsme uspěli alespoň v prodloužení. Bylo to utkání plné nepřesností, ale z naší strany si to pomalu sedá. Jsem přesvědčený, že půjdeme nahoru.

Viktor Ujčík (BK Mladá Boleslav): Byl to další důležitý zápas. Dopadl tak, jak dopadl. Jeli jsme do Litvínova s vědomím, že domácí se zvedli, zejména co se hry týče. Hodně bruslili, napadali a dohrávali souboje. To se nám v zápase potvrdilo. Bylo znát, že se oba týmy nacházejí na místech, kde jsou. Byla tam řada nepřesností a spousta šancí na to zvrátit výsledek. Úplně jasně zklamaly naše přesilovky. Byly jsme v nich bezzubí a ještě inkasovali. Nakonec jsme rádi, že jsme získali alespoň bod a neodjeli s prázdnou.