BK MLADÁ BOLESLAV

Dramatický závěr vyrovnání nepřinesl. Boleslav nestačila na Liberec

26. 12. 2021
napsal Adéla Kvapilová
BK Mladá Boleslav

3:4

0:1, 2:3, 1:0

Bílí Tygři Liberec

Statistiky

Branky a nahrávky: 21. Najman (Kousal, Pláněk), 25. Ševc (Najman, Kousal), 54. Kousal (Najman, Kantner) – 3. Klapka (Rychlovský, Štibingr), 24. Birner (Klepiš, Rosandič), 29. Najman (Rosandič, Vlach), 34. Vlach. Rozhodčí: Šír, Micka – Ondráček, Gerát. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 976. Střely na branku: 31:21. Zblokované střely: 16:10. Hity: 4:3. Vhazování: 24:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.

BK Mladá Boleslav

Růžička (34. Krošelj) – Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Kelemen, Fořt, Šťastný – Kantner, Najman, Kousal – Kotala, Claireaux, Pospíšil – Lunter, Bičevskis, Stránský (A)

Bílí Tygři Liberec

Kváča – Vitásek, Štibingr, Rosandič, Ivan, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner (A), Klepiš, Zachar – Ordoš, Gríger, Faško-Rudáš – Vlach, Jelínek (C), Klapka – Rychlovský, Najman, Šír

M l. B o l. – Druhý svátek vánoční ve znamení regionálního derby. Neděle 26. prosince nabídla rivalský souboj mezi Mladou Boleslaví a Bílými Tygry. Lepší vstup do utkání měli hosté, kteří se již ve 3. minutě ujali vedení. V prostřední pasáži se s góly doslova roztrhl pytel, padlo pět branek a stav se tak změnil na 2:4 z pohledu domácích. Bruslaři v závěrečné dvacetiminutovce ještě zabrali, avšak dvoubrankový rozdíl umazali pouze na jeden gól. Mladá Boleslav tak poprvé v letošním ročníku podlehla Liberci, a to v poměru 3:4.

Zápas začal velmi svižně a ostře, na úvodní branku se nemuselo dlouho čekat. Gólový účet načal již ve 3. minutě liberecký Adam Klapka, který se po špatné rozehrávce domácí obrany ocitl sám v mezikruží, kam dostal přihrávku od Rychlovského, a vypálil do horního růžku. Domácí mohli během následné přesilové hry odpovědět, nicméně dlouhé držení Tygrů v pásmu jim nakonec vyrovnání nepřineslo. I po skončení výhody se více na puku držela Mladá Boleslav, jenže veškeré její pokusy Kváča pokryl.

Přibližně v polovině první pasáže se začala karta obracet. Růžička se oproti uplynulým minutám musel více ohánět. Navíc si hosté zahráli početní výhodu, v jejímž závěru proletělo kolem boleslavského strážce několik nebezpečných střel. Následně se hra znovu přesunula před Kváču. V průběhu 17. minuty došlo k vyloučení na obou stranách, avšak změna v počtu hráčů na ledě změnu nepřinesla.

Bruslaři ihned v úvodu prostředního dějství navázali na svou předešlou hru a na sklonku 21. minuty srovnali na 1:1. Z levého kruhu Ondřej Najman namířil přesně do protějšího rohu Kváčovy svatyně. Vyrovnané skóre vydrželo do času 23:26, kdy během přesilové hry dělovkou navýšil Michal Birner. Radost Liberce ale neměla dlouhého trvání. Devět vteřin po vstřeleném gólu šly šelmy z Podještědí do čtyř a následně je postihla ještě signalizovaná výhoda pro Středočechy. V jejím průběhu nahazoval z obranného pásma na Kváču Martin Ševc, libereckému gólmanovi jeho pokus propadl a rázem bylo srovnáno.

Bruslaře v zápase zlobila nedisciplinovanost, a tak i při následném dvouminutovém trestu ve 29. minutě inkasovali. Tentokrát se pohotovou střelou prosadil mladší z bratří Najmanů, liberecký Adam Najman. Mladá Boleslav následně začala stupňovat své tempo, avšak ofenzivní hra branku nepřinesla. Naopak se znovu prosadili Severočeši, kteří se po chybě Bruslařů chopili puku a po zakončení Jaroslava Vlacha rozvlnili boleslavskou síť již počtvrté. Následně došlo k výměně gólmanů, Jana Růžičku vystřídal Gašper Krošelj. Závěr druhé periody přinesl nebezpečné šance z hokejek domácích, jenže žádná se nedostala za Kváčova záda.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili v lepším rozpoložení domácí, kteří se hned po buly nastěhovali před Kváču. Velmi dobře si v následné hře počínal Alex Lintunniemi, který si pohrál s obranou hostí a zamířil až k libereckému strážci. Zahrotit se pokusil taky David Šťastný, ale stejně jako jeho spoluhráč neuspěl. Na opačné straně vystřelil na vzdálenější tyč Michal Birner. Postupem času hra se hra srovnala a zajímavé akce nebyla nouze.

Obrovskou šanci měl na holi ve 49. minutě Tomáš Pospíšil, který se ocitl osamocený u tyče, jenže horní tyč o pár centimetrů přestřelil. Na počátku 51. minuty se před Kváčou strhla mela, která na dvě minuty odkázala Pospíšila a Klepiše na trestnou lavici. Nicméně hra ještě změnu ve stavu nepřinesla. Ta nastala až při následné hře pět na pět, kdy Pavel Kousal vstřelil kontaktní branku a snížil na 3:4. Následně si Bruslaři střihli početní výhodu, během které je domácí fanoušci hnali za vyrovnáním. Toho už se domácí parta nedočkala, a tak těsně podlehla rivalovi z Podještědí 3:4.

Ohlasy trenérů

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně. Vůbec jsme nebyli připraveni hlavou. Liberec šel zaslouženě do vedení a od toho se odvíjel celý zápas. Vůbec se nám to nelíbí. Musíme udělat nějaké kroky, aby se to otočilo. Nemůžeme to nechat být. Zápas Liberec zaslouženě vyhrál. My jsme celou dobu tahali za kratší konec. A můžeme akorát pogratulovat soupeři.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): Zápas se mi hodnotí dobře. Vyhráli jsme, proti velice dobrému soupeři. Odehráli jsme tu dobré utkání, od první do poslední minuty. Vyrovnali jsme se soupeři v pohybu, dobře jsme forčekovali. Pomohly nám speciální týmy, ať už přesilovky nebo oslabení. Byl to od nás dobrý výkon, podpořený výhrou. Jsme rádi, ale práce pokračuje dál.