BK MLADÁ BOLESLAV

Střelecká dominance a Novotného nula. Bruslaři nedali Kladnu šanci

2. 10. 2022
napsal Adéla Kvapilová
BK Mladá Boleslav

4:0

1:0, 1:0, 2:0

Rytíři Kladno

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Kousal (Pýcha, Stránský), 29. Fořt (Stránský, Kotala), 45. Kantner (Kousal, Stříteský), 60. Stránský (Fořt). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Frodl, Kajínek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 233. Střely na branku: 42:16. Zblokované střely: 17:12. Hity: 8:12. Vhazování: 42:47. Průběh utkání: 4:0.

BK Mladá Boleslav

Novotný – Pýcha, Pláněk (A), Jeřábek, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, Štich – Šťastný, Lantoši, Åberg – Kotala, Fořt, Stránský (C) – Kantner, Najman (A), Kousal – Lunter, Bičevskis, Eberle

Rytíři Kladno

Brízgala – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Kehar – Procházka, Plekanec (C), Kubík – Babka, Klepiš, Brodecki – Beran, Zikmund (A), Filip – Melka, Indrák, Bláha

M l. B o l. – Atraktivní podívaná, mnoho vyloučení a čisté konto. Mladá Boleslav v rámci sedmého extraligového kola přivítala na domácí půdě Kladno. Do utkání vstoupili lépe Bruslaři, kteří úvodní třetinu měli ve své režii. Přestože Rytíři v průběhu prostředního dějství srovnali krok, domácí si zápas ohlídali a ve středočeském derby zvítězili 4:0.

Už od úvodního vhazování byl k vidění velmi atraktivní hokej. Bruslařský klub vstoupil do utkání aktivněji a zasypával Brízgalu slibnými střelami. V šesté minutě se hosté po faulu Stříteského mohli ujmout vedení. V nabídnuté přesilové hře ale byli nebezpečnější hokejisté Boleslavi. Osamocený Mário Lunter získal puk a z levé strany otestoval brankářovu pozornost.

Gólová radost Mladé Boleslavi vypukla o chvíli, a to na sklonku deváté minuty. Dvě vteřiny před koncem početní výhody se kotouč dostal na hokejku Pavla Kousala, jenž pokusem od pravého kruhu otevřel skóre zápasu. Bruslaři mohli vzápětí vedení ještě navýšit, avšak početní převaha pět na tři další branku nepřinesla. Domácí se nadále drželi na puku, a i v následném oslabení ohrozil kladenského maskovaného muže Mário Lunter. Necelé dvě minuty před první sirénou si Bruslaři zahráli ještě jednu výhodu, avšak tu už nevyužili.

I počátek prostředního dějství se nesl ve vysokém tempu. Kladno oproti úvodní třetině výrazně srovnalo krok a budovalo si nebezpečnější akce. Jenže podruhé v duelu udeřili Bruslaři. Ve 29. minutě se v těsné blízkosti brankoviště objevil Tomáš Fořt, který poslal kotouč do odkryté klece a navýšil na 2:0.

V polovině 35. minuty usedl za katr Ondřej Najman, a nabídl tak Rytířům dvouminutovou výhodu. Avšak byli to právě Bruslaři, kteří měli tutovku na hokejkách. Opět do protiakce ujel Mário Lunter a v doprovodu Tomáše Fořta prověřil Brízgalovu pozornost. Hostující opora pokus vytěsnila a na následnou dorážku Luntera se k levé tyči přesunula včas. Kladno po návratu Alexe Lintuniemiho hrálo v šesti, domácí si tak část přesilové hry přenesli do třetí periody.

Zbytek výhody z prostřední periody Bruslaři nezužitkovali. Nevyužití je nakonec mrzet nemuselo, protože ve 45. minutě rozradostnili domácí fanoušky potřetí. Matyáš Kantner byl během hry před kladenským gólmanem faulován, avšak dorážkou na brankovišti dokázal puk kolem pravé tyčky procpat za Brízgalu.

Další možnost na úpravu skóre Rytíři dostali v 50. minutě, jenže ani tentokrát proti Novotnému neobstáli. Na opačné straně znovu čaroval Brízgala, který znovu vytěsnil gólovou šanci Pavla Kousala. Následné minuty přinesly šance na obou stranách. Necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou sáhli hosté k odvolání gólmana. Risk se Rytířům nevyplatil, kapitán Jan Stránský vystřelil přes celé kluziště a upravil stav na konečných 4:0. Bruslaři tak ovládli středočeské derby a na domácí půdě zůstávají neporažení.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:

Petr Haken: Věděli jsme, že Kladno odehrálo dobré zápasy. Do utkání jsme vstoupili s velkým, ale správným respektem. Během třetin jsme ani jednou neinkasovali, i když kolem branky mělo Kladno nebezpečné situace. Předvedli jsme výborný týmový výkon, za který jsme si zasloužili vyhrát. Musím pochválit defenzivu a brankáře.

Rytíři Kladno:
Otakar Vejvoda: Soupeř vyhrál zaslouženě 4:0. Bylo to poprvé v sezoně, kdy byl soupeř výrazně lepší.