24. 9. 2023

6:3

1:1, 2:0, 3:2

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 15. Järvinen (Lantoši, Pyrochta), 29. Fořt (Osburn, Roman), 37. Söderlund (Čech), 47. Lantoši (Järvinen), 54. Fořt (Roman, Osburn), 60. Söderlund – 15. Gazda (Flek, Zbořil), 59. Pospíšil (Ščotka, Gazda), 59. Lintuniemi (Zaťovič, Holík). Rozhodčí: Úlehla, Ondráček – Kajínek, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 314. Střely na branku: 23:33. Zblokované střely: 11:19. Hity: 4:2. Vhazování: 36:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:3, 6:3.

Novotný – Pyrochta (A), Osburn, Jánošík (A), Čech, Štibingr, Pláněk, Bernad – Skalický, Järvinen, Aaltonen – Söderlund, Roman, Lantoši – Malát, Fořt, Šmerha – Suchý, Hradec, Stránský (C)

Lukeš – Ďaloga, Ščotka, Lintuniemi, Holland, Kučeřík (A), Gazda – Pospíšil, Cingel (A), Moses – Flek, Zbořil, Kohout – Zaťovič (C), Holík, Okál – Boltvan, Zembol, Jenyš

M l. B o l. – Bruslaři ve 4. kole Tipsport extraligy přivítali ve ŠKOENERGO Aréně svého pokořitele z předkola. Stav 1:1 po prvním dějství ve druhé periodě vylepšil druhým přesilovkovým gólem večera Fořt a následně také agilní Söderlund. Divoká přestřelka ve třetí části znovu dopadla lépe pro domácí, podruhé se trefil jak Fořt, tak Söderlund a Mladoboleslavští nakonec vyhráli poměrem 6:3.

Kometa ještě před utkáním oznámila, že šéfem střídačky bude při nedělním utkání Jaroslav Modrý. Jeho svěřenci se mohli nadechnout hned v 5. minutě, kdy Pospíšil zachytil nepřesnou rozehrávku domácího beka, ale Novotný byl proti. A zatímco hosté svoji první přesilovku nevyužili, Bruslaři ano. To když v 15. minutě Lantoši oslovil Mattiho Järvinena, jenž z prostoru mezi kruhy přesně zakončil - 1:0. Kometa ale ještě v téže minutě srovnala díky Danielu Gazdovi a jeho střele z pravého kruhu.

Bezprostředně po návratu ze šaten byla Kometa velmi svěží, Bruslaři se ale dokázali srovnat v pohybu a postupně začali hru diktovat. Ve 27. minutě dobrou minutu motali hosty před Lukešovou klecí, z čehož vzešla druhá přesilovka v utkání. I na druhý pokus se domácí Boleslav dokázala prosadit, když Tomáš Fořt před brankou změnil směr Osburnova nahození a kotouč se od tyčky odrazil za Lukešova záda.

Ve 34. minutě dostal na levé straně útočného pásma přílišný prostor Lintuniemi. Finský obránce si povyjel až na kruh, svého bývalého spoluhráče Novotného ale překonat nedokázal. O pár minut později zase Jenyš ve vlastní třetině zastavil křížný pas Maláta a po pravé straně okamžitě vyrazil do kontru. U pravé tyčky však hledal prostor marně. Na opačné straně se v netradiční pozici za obranou objevil Pyrochta, také on ztroskotal na umu brankáře Lukeše.

Ve 37. minutě už ale brněnský gólman kapituloval. Tim Söderlund si při zámku Komety počkal na útočné modré a poté, co Čech vypíchl hostujícímu hráči kotouč, vyrazil na nikým nerušený výlet k brněnské brance, který úspěšné zakončil - 3:1. Novotný se zaskvěl především proti Kohoutovi, jehož střelu do poloprázdné klece nejprve vyrážečkou odrazil k tyči a puk poté betonem odkopl do bezpečí.

Hosté dostali ve 45. minutě obrovskou šanci k tomu, aby s utkáním ještě něco udělali. Dvojnásobnou přesilovku po faulu Suchého a hrubosti Čecha ale vůbec nezvládli, krátce po jejím konci navíc oslabil tým Kohout. A to se Kometě vymstilo, třetí boleslavskou přesilovku využil Róbert Lantoši. V 54. minutě využil další početní převahu Tomáš Fořt, který dostal před brankou čas na otočku i následné zakončení - 5:1. Kometa ještě závěr oživila po gólech Kristiána Pospíšila a Alexe Lintuniemiho, poslední slovo měl ale Tim Söderlund. Ten pečetil vítězství 6:3 gólem do prázdné klece.

Václav Pletka: Dali jsme první gól, povedlo se nám během deseti vteřin využít přesilovku. Dostali jsme ale zbytečně gól na 1:1, v druhé třetině jsme ten výkon zlepšili. Do zápasu nás dostaly přesilovky, které jsme dokázali proměnit. Akorát na konci to takhle zkušený mančaft musí odehrát lépe. Jsme ale rádi za tři body, byl to bojovný výkon.

HC Kometa Brno:
Jaroslav Modrý: Začátek jsme měli dobrý, první třetina byla kvalitní. Vytvořili jsme si několik šancí a hráli jsme zodpovědný hokej, jak jsme si řekli. Ve druhé se tam vždycky stane nějaká chyba, třeba jako když jsme dostali gól v oslabení, pak jedou dva na nikoho a prohráváme 1:3. Jsme v situaci, kdy to bude chtít velké nasazení k tomu, abychom se z toho mohli vyškrábat. Kluci ale mají charakter a jsou to dobří hráči, teď už je to jen na nás, abychom se dali do pořádku. Musíme dělat ty malé věci a věřit si.