BK MLADÁ BOLESLAV

Tři body pro Bruslaře. Těsné vedení nad Spartou se podařilo udržet

23. 1. 2024
napsal Tomáš Taybner
BK Mladá Boleslav

3:2

2:0, 1:2, 0:0

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 11. Dvořáček (Čech, Pitule), 13. Rohdin (Gewiese, Malát), 37. Rohlík (Roman, Malát) – 36. Horák (Forman, Řepík), 40. Horák (Řepík, Chlapík). Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 970. Střely na branku: 18:35. Zblokované střely: 7:25. Hity: 2:4. Vhazování: 26:15. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

BK Mladá Boleslav

Růžička – Pyrochta (A), Bernad, Pavlík, Gewiese, Jánošík (C), Lintuniemi, Čech – Skalický (A), Fořt, Šmerha – Malát, Roman, Rohlík – Dvořáček, Järvinen, Rohdin – Hradec, Pitule, Závora

HC Sparta Praha

Cichoň – Krejčík, Moravčík, Kempný, Krutil, Němeček, Irving, Tomek – Najman, Horák, Chlapík – Kousal (A), Sobotka (A), Řepík (C) – Buchtele, Vitouch, Forman – Mužík, Žmola, Hauser

M l. B o l. – Třetí vzájemný zápas sezony se Spartou vzali Bruslaři za správný konec, když se hned v první třetině dokázali odpoutat do dvoubrankového vedení. Dramatický závěr druhého dějství ale určil pro třetí periodu těsné skóre 3:2 a to nakonec vydrželo až do třetí sirény. Bruslaři tak proti Pražanům vybojovali tři body, naplno bodovali poprvé od 28. prosince.

Úvodní minuty úterního večera ve ŠKOENERGO Aréně příliš hokejové krásy nepřinesly a náročnější divák se tak musel spokojit jen s šancí Vitoucha z 5. minuty. Hostující útočník se po zaváhání domácího obránce dostal až před Růžičku, jenže v rozhodném momentu mu kotouč sjel z hole a Růžička i s menšími problémy situaci ustál. Na druhé straně se Skalický v 9. minutě z rohu pokusil překvapit Cichoně, ale ani on neuspěl. Góly tak začaly padat až v druhé polovině první periody. Nejdříve z modré pálil Čech a jeho střela se před brankou odrazila od hole Davida Dvořáčka. Za necelé dvě minuty nato se Joachim Rohdin nacházel u pravé tyčky přesně v místech, kam se kotouč odrazil od Cichoňova betonu po ráně Gewieseho - 2:0.

Na startu druhé části měli o něco více ze hry Pražané, jenže se jim nepodařilo lehkou herní převahu promítnout do skóre. Ve 29. minutě v krátkém časovém sledu pálili oba parťáci ze sparťanské třetí obrany. Ostrý příklep z hole Irvinga dokázal Růžička vyrazit, Němeček z modré čáry pro změnu netrefil branku. Bylo ale znát, že hosté z hlavního města musejí útočit do plné obrany a ve většině případů se do pásma dostávali jen po nahození - tedy po žádných kontrolovaných vstupech.

Nakonec se Sparta dočkala. Při první přesilovce hostí se po Řepíkově střele od levé tyčky a Formanově důrazu na brankovišti odrazil puk příhodně pro Romana Horáka a ten se v čase 35:03 postaral o snížení. Bruslaři se ale nesložili a když se jim povedlo přečkat následný tlak, sami udeřili. Roman ve středním pásmu stáhl ze vzduchu vyhozený oblouček, za obranu hostů vysunul Ondřeje Rohlíka a ten si počínal chladnokrevně, Cichoně překonal razantní střelou na lapačku - 3:1. Pražané poté znovu mačkali svého soupeře při přesilové hře a Růžička musel vytáhnout dva důležité zákroky proti Řepíkovi a Formanovi. Také Sparta ale dokázala odpovědět a to v nejzazší možné chvíli. Takřka se sirénou skončilo v síti Řepíkovo nahození tečované Romanem Horákem.

Bruslaři dostali po návratu ze šaten hned tři šance na to, aby svému soupeři opět odskočili. Svou v pořadí druhou, třetí a čtvrtou početní převahu v zápase ale nedokázali zužitkovat. Nejblíže k navýšení stavu byl Fořt poté, co mu Skalický zpoza branky nabídl puk k levé tyčce, jenže domácí dvanáctce se nepodařilo propálit dobře postaveného Cichoně. Bruslařům přesilovky pomohly alespoň k tomu, že Spartě uteklo hodně času k tomu, aby se pokusila vyrovnat, po návratu třetího vyloučeného hráče Krutila totiž do závěrečné sirény zbývalo už "jen" šest minut. V závěru se ještě hosté dostali k tlaku, jež však vyrovnání nepřinesl, a tak Bruslaři zapsali důležité tři body.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:

Václav Pletka: Jsme rádi, že nám vyšel vstup do utkání. Dali jsme dva góly. Kluky jsme nabádali k tomu, aby chodili před branku a to se nám vyplatilo. Ty góly padly po nahození, jednou tam byla dorážka a jednou teč. Sparta se do zápasu vrátila přesilovkou. My jsme se na ně připravovali, ale jim se přesto podařilo skórovat. Dobře jsme pak ubránili druhou přesilovku. Škoda jen, že se nám nepodařilo ten konec druhé třetiny zahrát podstatně lépe. Měli jsme kotouč v rohu, tam ho prostě musíme za každou cenu udržet. Vlastně jsme dostali v poslední vteřině gól na 3:2. Do třetí třetiny jsme šli s tím, abychom neudělali hrubou chybu. Kluci to ubojovali, zablokovali střely a Růža nás také podržel. Jsme rádi za tři body a do kabiny patří ohromný dík, že to kluci zvládli.

HC Sparta Praha:
Pavel Gross: Gratuluji Mladé Boleslavi k vítězství. Když člověk vidí rozdělení jednotlivých třetin, jednoznačně jsme tahali za kratší konec. Dostali jsme dva góly víceméně jako přes kopírák. Dvakrát jsme byli první na puku, ten byl pak zbytečně ztracený nebo odhozený, dvakrát přišla nezablokovaná střela z modré. Už to tam hraničilo se zoologickou zahradou jako takoví ti flamengos. Tam se prostě musí pracovat. Nezačali jsme tu vůbec dobře. Postupem času jsme se trochu zvedli, myslím, že nám k tomu vrátit se do zápasu pomohla ta přesilovka. Třetí gól byl trochu sporný kvůli vysoké holi, nevím. Vrátili jsme se pak sice zpátky, ale víc už jsme nedokázali. Začátek ale nebyl dobrý a první třetina se na výsledku výrazně projevila.