BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři urvali vítězství proti Hradci Králové

2. 2. 2024
napsal Karel Schamberger
BK Mladá Boleslav

2:1

1:0, 0:1, 1:0

Mountfield HK

Statistiky

Branky a nahrávky: 7. Závora (Lintuniemi, Gewiese), 42. Skalický (Roman, Lantoši) - 36. Blain (Miškář, Okuliar). Rozhodčí: Šindel, Mejzlík – Hynek, Hnát. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 621. Střely na branku: 14:42. Zblokované střely: 8:28. Hity: 5:8. Vhazování: 27:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

BK Mladá Boleslav

Novotný – Pyrochta (A), Bernad, Jánošík (C), Pavlík, Gewiese, Lintuniemi, Štibingr – Skalický, Roman, Lantoši (A) – Dvořáček, Järvinen, Rohdin – Krivošík, Malát, Závora – Hradec, Pitule, Stránský

Mountfield HK

Laurikainen – Kalina, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs, Marcel – Perret, Tamáši, Okuliar – Jasper, Lalancette, Jergl (A) – Šťastný, Miškář, Eberle (C) – Pavlík, Pilař, Novotný

M l. B o l. - Zápas mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové se nesl v duchu akce O kapku lepší hokej. První perioda patřila Bruslařům, kteří po ní vedli zásluhou Jana Závory 1:0. Ve druhé třetině to naopak vypadalo, že je na ledě pouze Hradec, který díky tečovanému pokus Blaina vyrovnal na 1:1. Boleslav vlétla do třetí periody jako hurikán, což neslo své ovoce, jelikož přesilovku využil Pavol Skalický. I přes závěrečnou hru v šesti Hradec nic nezmohl a Boleslav tedy vyhrála 2:1.

První perioda začala aktivně od obou mančaftů, ale k první střele se dostal mladoboleslavský Filip Krivošík, ale Laurikainen jeho pokus vyrazil betony. Následně dostali první větší příležitost Hradečtí, jelikož byl vyloučen Alex Lintuniemi za podrážení. Hradec svou první přesilovou hru nevyužil, když nejblíže ke skórování byl Okuliar, který ale neusměrnil puk mezi tři tyče Novotného branky. Východočeši se stále drželi v útočném pásmu Bruslařů, ale ti dokázali tlaku odolávat. Sympatickou otočku kolem boleslavské branky ukázal David Šťastný, ale jeho střela zamířila jen do rohu kluziště. Naopak Bruslaři byli úspěšnější, protože po střele Lintuniemiho dorazil puk do branky Hradce Jan Závora. Gól ještě přezkoumával videorozhodčí, který potvrdil platnost branky, i když Závora dostal puk do branky bruslí, nejednalo se o kopnutí. V čase 8:25 se utrhl do samostatného úniku David Dvořáček, který sice překonal Laurikainena, ale bohužel pro Bruslaře jen orazítkoval tyč. A Mladoboleslavští tlačili dál, když musel lapačkou krýt Malátovu střelu Laurikainen. Na druhé straně kluziště čelil pohotové ráně od Lalancetteho brankář Filip Novotný, který puk zakryl do lapačky. Necelé tři minuty před koncem první periody byli Bruslaři podruhé v zápase vyloučeni, tentokrát Rohdin za držení. Ani druhou početní převahu v zápase Hradec nevyužil a do kabin se po první třetině šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Druhé dějství začalo několika nepřesnostmi Bruslařů, ale byli to právě oni, kteří vyslali nebezpečnou přízemní střelu na Laurikainena, který ji betonem vyrazil. Hradečtí se potýkali s neefektivitou své střelby, což potvrdil i Tomáš Pavelka, který v samostatném úniku přestřelil Novotného svatyni. Bruslaři byli následně už potřetí v zápase vyloučeni, když nedovoleně hákoval Jan Stránský. Boleslavští bránili srdnatě a hráči Hradce byli v koncovce bezzubí, což potvrdilo hned několik střel, které kryl Filip Novotný. V čase 26:55 přesilovka Hradce skončila, protože byl za podrážení vyloučen Evan Jasper. Hra ve čtyřech nenabídla žádnou vyloženou šanci, a ani Bruslaři se v krátké početní převaze nezmohli na výraznější ohrožení branky Hradce Králové. Naopak ve hře 5 na 5 přinesla velkou šanci Tamášiho, který ale poloodkrytou branku Boleslavi netrefil. Zajímavá situace se stala ve 34. minutě, když kapitán Hradce Jan Eberle napřáhl na střelu od modré tak moc, že zlomil hůl, čehož využil Lantoši, který se dostal do samostatného úniku, ale ten neproměnil. Čtvrtou přesilovku v zápase Hradečtí už využili. V závaru před brankou přišel o hokejku Filip Novotný, který následně inkasoval z hole Jérémieho Blaina. Střídačka Mladé Boleslavi si na branku vzala trenérskou výzvu, jelikož se domnívala, že zmíněné vyseknutí hole Novotného bylo nedovolené. Podle výkladu pravidel tato situace ale těsně nepředcházela brankové situaci a gólman Mladé Boleslavi tedy mohl chytat i bez hole, proto byla branka uznána i po přezkoumání. Utkání se rázem vyostřilo a Hradec začal svůj tlak stupňovat, ale do druhé sirény už nic nezmohl. Před závěrečnou periodou tedy platil stav 1:1.

Třetí třetina začala rychlým vyloučením Jordanna Perreta za napadení. Mladoboleslavští přesilovku využili po bekhendové kličce Pavola Skalického a fanoušci mohli slavit prozatímní vedení Boleslavi 2:1. Hradečtí byli jako opaření a faulovali znovu. Tentokrát poslali na trestnou lavici Martina Pláňka za sekání. Ačkoliv si Středočeši vypracovali mnoho slibných příležitostí, tak Laurikainen všem střeleckým pokusům odolal. Hradec věděl, že musí začít tlačit na defenzívu Mladé Boleslavi, ale ta v čele s Filipem Novotným odolávala. Mladé Boleslavi opět nepomohlo už šesté vyloučení, ale Hradec nedovolené počínání vysokou holí nepotrestal. Hradečtí si byli vědomi toho, že potřebují zabrat, ale ani přes závěrečnou hru v šesti gól vstřelit nedokázali. Bruslaři tedy zvítězili nad Hradcem 2:1.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:

Václav Pletka: Fantasticky nás podržel Novotňák (Filip Novotný, pozn. red.), vlastně nám ten zápas vychytal. Zvládli jsme to i naší bojovností a obětavostí. Soupeři jsme nabídli hodně přesilovek, tuším, že jsme hráli snad šestkrát oslabení. Dobře jsme to ale ubránili. Kluci tam padali do střel a brankář nás držel. Takové zápasy někdy jsou. My jsme moc rádi za tři body, protože je potřebujeme jako sůl. Hradec měl samozřejmě převahu a více střel, ale jak říkám, takové zápasy někdy přijdou. Já jsem rád, že to dopadlo takhle. Ještě jednou musím pochválit všechny kluky a hlavně Novotňáka.

Mountfield HK:
Petr Frühauf: Těžko se mi to hodnotí, měli jsme střeleckou převahu 43:14. Nedá se to hodnotit kladně, protože se vracíme bez bodů. Jsme měkcí před brankou, máme tolik střel a nemáme dorážky. Neproměnit takovou střeleckou převahu, já už ani nevím, jestli se nad tím pousmát nebo naopak brečet. Musíme před branku chodit, i když to tam bolí. Útočník tam někdy dostane ránu pukem nebo od soupeřova obránce, ale my tam musíme být a najít cestu, abychom dopravili puk do branky. Nevím jestli to kolega potvrdí, ale myslím, že jsme tu hru měli pod kontrolou a odjíždíme s prázdnou.