Bruslaři znovu na bodech. Výhru nad Plzní v prodloužení vystřelil Pavlík

napsal Redakce

2:1p

0:1, 1:0, 0:0 – 1:0

HC ŠKODA PLZEŇ

Branky a nahrávky: 34. Jánošík (Závora, Dvořáček), 65. Pavlík (Rekonen, Junttila) – 18. Rohlík (Zámorský, Archambault). Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:4, navíc Lakatoš (MBL) a Lalancette (PLZ) 5 minut za bitku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 099. Střely na branku: 31:15. Zblokované střely: 12:13. Hity: 2:3. Vhazování: 26:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1 – 2:1.

Furch – Pyrochta (A), Čech, Havlín, Bernad, Jánošík (C), Pavlík – Skalický, Fořt (A), Lakatoš – Buchtele, Hradec, Doležal – Junttila, Čajka, Rekonen – Dvořáček, Závora, Stránský

Malík – Malák, Zámorský, Rubins (A), Merežko, Kvasnička, Dujsík, Piskáček – Schleiss (C), Simon, Holešinský – Lev (A), Lalancette, Archambault – Söderlund, Klepiš, Rohlík – Urban, Mertl, Matýs

M l. B o l. – Bruslaři i ve třetím kole Tipsport extraligy bodovali. Na úvodní trefu škodováckého duelu se čekalo na závěr první třetiny, kdy boleslavskou síť rozvlnil Ondřej Rohlík. Vyrovnání se domácí dočkali ve druhé části zásluhou kapitána Adama Jánošíka. Jelikož duel nakonec nerozhodla základní hrací doba, přišlo na řadu prodloužení, kde byl úspěšný Filip Pavlík. Mladá Boleslav tak zvítězila 2:1 po prodloužení a zaznamenala třetí výhru v řadě.

Už od úvodního vhazování měl zápas náboj a tempo hry se postupně stupňovalo. Velmi slibnou teč měl na počátku první třetiny Vojtěch Hradec, který ale rozvlnil pouze boční síť a z následné dorážky minul. O chvíli později si na opačné straně s mladoboleslavskou obranou pohrál Tomáš Urban, který projel až domácímu gólmanovi.

Dominik Furch tak musel být pozorný i při nadcházejícím oslabení v polovině periody, kdy kolem něj létaly plzeňské pokusy. I Středočeši si posléze zahráli početní výhodu, ta ovšem také gól nenabídla. Z úvodní branky zápasu se nakonec radovali plzeňští hokejisté. Petr Zámorský našel v předbrankovém prostoru svého spoluhráče Ondřeje Rohlíka, který nasměroval puk pod víko, a poslal tak svůj tým do vedení.

Prostřední dějství nezačalo v tak rychlém tempu jako první třetina, nicméně o zajímavé momenty nebyla nouze. Ve 25. minutě se dokonce strhla potyčka, když se do sebe pustili Dominik Lakatoš a Christophe Lalancette. Oba tak vyfasovali pětiminutový trest za bitku a hra pokračovala ve standartním počtu na obou stranách.

V polovině utkání byli Západočeši blízko k druhému gólu. Boleslavský strážce totiž vyrazil puk nad sebe a netušil, kde přesně puk je. Závar před domácí svatyní byl zažehnán alespoň na zakázané uvolnění. To ale nemuselo Bruslaře mrzet, protože o pár minut později se dočkali kýženého vyrovnání. Jan Závora nahrál podél mantinelu na Adama Jánošíka. Boleslavský kapitán svým projektilem trefil jednoho ze soupeřů, od kterého se kotouč odrazil za Malíkova záda.

V závěru prostřední dvacetiminutovky měli Středočeši ještě šanci na otočení skóre, když si zahráli další přesilovou hru, během níž plzeňského gólmana poměrně prověřili. Stav ale zůstal nezměněn. Ve 45. minutě se velmi slibně boleslavskou obranou prosmýkl Tim Söderlund, který se při svém úniku dostal až k Furchovi. Ten ale proti jeho bekhendovému pokusu na poslední chvíli zakročil.

Následné minuty se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale vyloženou šanci si ani jeden tým nevybudoval. Na sklonku 53. minuty po hromadné šarvátce usedli na trestnou lavici na Tomáš Fořt a Jan Schleiss, který navíc dostal o dvě minuty více. Mladá Boleslav ale ani tuto výhodu nevyužila.

Necelou půlminutu před závěrečnou sirénou ujeli plzeňští do přečíslení dva na jednoho, jenže chybu domácích nepotrestali a o vítězi utkání muselo rozhodnout prodloužení. V něm byly k vidění šance na obou stranách. Nakonec se z výhry radovali Bruslaři. V 65. minutě přisoudil vítězství domácím Filip Pavlík, který si z mezikruží vytáhl puk a poslal ho ke vzdálenější tyči do protipohybu Malíka. Mladá Boleslav tak zapisuje výhru 2:1 po prodloužení, což znamená třetí vítězství v řadě. V tabulce je nyní s osmi body na druhé příčce.

BK Mladá Boleslav:
David Havíř: Od nás velice slušná první třetina se střeleckým poměrem 10:3, bohužel jsme inkasovali po hrubé chybě, kdy jsme nechali volného hráče před brankou. Nějaký tlak tam ale od nás byl. Druhá třetina byla vyrovnaná, Plzeň možná do třicáté minuty byla lepší. My jsme si potom pomohli šťastným gólem. Ve třetí třetině se hrálo nahoru dolů, oba týmy měly své šance, ale nic se nestalo. Dvacet vteřin před koncem jsme si nechali ujet hráče samotného na branku a zachránit nás musel brankář. Tím nám dal ještě jednu šanci do zbytku zápasu. V prodloužení jsme měli o dvě šanci víc a jednu jsme proměnili.
HC ŠKODA PLZEŇ:
Josef Jandač: My jsme se hlavně zaměřili na to, abychom měli lepší start do utkání než v posledních dvou zápasech. To se nám povedlo, šli jsme i do vedení. Ve druhé třetině to bylo, myslím, trošku nahoru dolů. Nesehráli jsme ale dobře přesilovky, nepřidali druhý gól a potom jsme naopak lacině inkasovali. Zápas směřoval až do prodloužení. V něm byli domácí lepší, šli si pro druhý bod a nakonec si jej i zaslouženě vzali. Celkově to ale nestačilo na víc než jeden bod, protože jsme absolutně neproduktivní. A to musíme změnit.