Tři body zůstávají doma. Rozhodující branku vsítil Buchtele

napsal Redakce

2:1

1:1, 0:0, 1:0

Mountfield HK

Branky a nahrávky: 14. Čajka (Lintuniemi, Rekonen), 48. Buchtele (Lakatoš, Čajka) – 12. McCormack (Dmowski, Batna). Rozhodčí: Hribik, Cabák – Hynek, Klouček. Vyloučení: 6:4, navíc Pour (MHK) 5 minut + trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 001. Střely na branku: 25:24. Zblokované střely: 19:24. Hity: 3:7. Vhazování: 24:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Furch – Pyrochta (A), Čech, Gewiese, Bernad, Jánošík (C), Pavlík, Lintuniemi – Skalický, Fořt (A), Junttila – Buchtele, Čajka, Lakatoš – Rekonen, Suchý, Stránský – Dvořáček, Malínek, Doležal

Novotný – Freibergs, Mudrák, Kalina, McCormack, Pavelka (C), Pláněk (A) – Perret (A), Tamáši, Dmowski – Pavlík, Miškář, Šťastný – Chalupa, Batna, Jergl – A. Novotný, Štohanzl, Pour

M l. B o l. – Další tři body do tabulky. Mladá Boleslav ve čtvrteční předehrávce 10. kola hokejové Tipsport extraligy hostila Hradec Králové. Hostující tým se sice prosadil přesilovou hrou jako první, Středočeši avšak do konce třetiny srovnali na 1:1. Ve 48. minutě vývoj utkání obrátil Jan Buchtele, který si připsal premiérový gól i bod v mladoboleslavském dresu. Domácí nakonec ustáli závěrečný nápor hostí a zvítězili 2:1. Plný bodový zisk navíc znamenal dočasný posun na druhé místo extraligové tabulky.

Zápas začal v poměrně velkém tempu, hra se přelévala z jedné poloviny na druhou. Ve čtvrté minutě měli slibnou akci na hokejkách mladoboleslavští hráči, když Malínek tečoval nahození od modré těsně nad hradeckou bránu. O chvíli později usedl na trestnou lavici domácí Dominik Lakatoš, k němu o 90 vteřin přisedl Adam Jánošík.

Mladá Boleslav ale početní nevýhodu přečkala a po jejím konci si vybudovala v útočném pásmu tlak. Jenže ten Bruslařům moc dlouho nevydržel kvůli nedisciplinovanosti. V 11. minutě putoval za podrážení na trestnou lavici Petr Gewiese, což se stalo domácím osudné. Během přesilové hry Graeme McCormack od modré propálil Furcha a poslal Hradec Králové do vedení. To ale Východočechům vydrželo necelé tři minuty, Petr Čajka si během boleslavské výhody od levého kruhu najel do mezikruží a srovnal na 1:1.

V závětu úvodní třetiny byly k vidění zajímavé momenty na obou stranách. David Dvořáček projel hradeckou obranou, jeho tažení Novotný pokryl. Na boleslavského gólmana se zase dotíral Aleš Jergl, ale stav zůstal nerozhodný. Vstup do prostřední dvacetiminutovky měli lepší Středočeši, jenže po chvíli začali tempo hry udávat hradečtí hokejisté.

Ti ve svém útočném pásmu slibně kombinovali a nepouštěli domácí hráček k puku. Pořádnou akci, která v prostřední periodě otestovala Novotného pozornost, si Mladá Boleslav vytvořila až kolem 33. minuty. Nejprve od levého kruhu tvrdě pálil Pyrochta, po něm slibně vystřelil Lakatoš. Avšak žádná ze střel se neujala. Posléze měli opět více ze hry hosté, nicméně do konce druhé třetiny žádný gól nepřidali.

Tři vteřiny před odchodem do šaten fauloval Jakub Pour u mantinelu obránce Gewieseho, za což inkasoval pětiminutový trest a utkání pro něj definitivně skončilo. Středočeši tak hned v úvodu třetí části střihli dlouhou výhodu. Tu ale Východočeši úspěšně ubránili.

Přesto ale ve 48. minutě vypukla na domácí střídačce radost. Útočník Jan Buchtele po napálené tyčce Lakatoše předvedl důraz před Novotným a dorazil kotouč mezi jeho betony. Inkasovaná branka hosty nakopla, následující minuty se tak Furch poměrně činil. Mladá Boleslav ale tlak ustála a na domácím ledě zvítězila 2:1.

Richard Král: Myslím, že je třeba říct, že Hradec byl minimálně dvě třetiny lepším týmem. Nechytili jsme začátek, udělali jsme fauly a hráli hned tři oslabení, což je prostě strašně moc. Naštěstí pro nás to potrestali jen jednou. Byli jsme slabší v osobních soubojích, čímž jsme se dostávali pod tlak. Naštěstí máme v bráně Furchína, který nás zase podržel. Ve třetí třetině jsme se díky přesilovce dostali víc do hry a pak už jsme byli vyrovnaným soupeřem. V závěru to musel Hradec víc otevřít a my si vypracovali pár přečíslení, využít jsme jich ale nedokázali, takže jsme se strachovali až do posledních vteřin. Naštěstí se zase projevilo to, co nás zatím zdobí celou sezonu, což je obětavost.
Mountfield HK:
Tomáš Martinec: Mladá Boleslav hraje od začátku sezony velmi dobře. Dokáže těsné nebo nerozhodné zápasy překlápět na svoji stranu. My jsme neodehráli špatný zápas, ale jeden gól je bohužel málo. Měli jsme šance, abychom jich dali víc, ale musíme být důraznější v bezbrankovém prostoru. Takové góly, jaké jsme od Boleslavi dostali, potřebujeme sami dávat. Potom věřím, že se odrazíme a půjdeme nahoru i výsledkově.