BK MLADÁ BOLESLAV

Mladá Boleslav svůj první krok v play-off zvládla

24. 2. 2008
napsal Jitka Čechová
BK Mladá Boleslav

4:1

1:0, 1:1, 2:0

BK Havlíčkův Brod

Statistiky

Branky a nahrávky: 16. Gombár (Macháček), 36. Šebesta (Boháč, Rumpel), 41. Schnabel (Král, Fiedler), 57. Sýkora (Kolafa) - 30. Třetina (Borůvka). Rozhodčí: Fraňo, R. Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 12:14. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2700. Střely na branku: 34:25.

BK Mladá Boleslav

Šindelář - Schnabel, Výborný, Macháček, Lukáč, Bauer, Mocek, Mazanec, Kolafa - Gombár, Král, Fiedler - Šebesta, Boháč, Rumpel - Eiselt, Mikulík, Nouza - Handlovský, Sýkora, Gajovský

BK Havlíčkův Brod

Neruda (58. Suchan) - Borůvka, Jelínek, Pavlík, Procházka, Soldán, Šulc, Vyhlídal - Borovanský, Čermák, Dušátko, Endál, hodek, Jelínek, Kubeš, Malát, Ondráček, Stromko, Třetina, Varga

M l. B o l. – Po dvoutýdenní pauze zavládla v útrobách Zlatopramen Arény opět bouřlivá atmosféra, hráči v zelenobílých dresech nastoupili ke svému prvnímu čtvrtfinálovému utkání. A to dopadlo na výbornou! Zápas proti Havlíčkově Brodu přinesl dobrý a rychlý hokej, rozhodně se bylo na co dívat. V první třetině se Středočeši chopili vedení po střele Jiřího Gombára. Na začátku prostřední dvacetiminutovky jej sice na chvilku ztratili, do čela je však brzy opět vrátil Pavel Šebesta. Na 4:1 v závěrečné části upravili Robert Schnabel a Tomáš Sýkora. Celkový dojem z utkání tak kazily snad je výkony sudích.

Už od prvních tolik specifických klepnutí puků o hokejky v nedělním utkání bylo znát, že teď už se hraje trošku jiná soutěž, že teď už se dýchá vzduch play-off. Hlavně úvodních několik minut přineslo rychlý hokej s obrovskou touhou na obou stranách dát první branku. Havlíčkův Brod se, nutno přiznat, favorita nezalekl a byl to také on, kdo se dostal do první vážnější šance. Borůvkovi ovšem kotouč přeskočil čepel hole a z celé akce nebylo nic. Dlouho ale Rebelu nevydrželo držet krok s domácími a již brzy tak začali v útočné třetině čarovat Boleslavští, když se například Gajovský snažil tečovat Mazancovu střelu nebo když Král obkroužil branku s úmyslem prošťouchnout puk mezi tyčkou a Nerudovýmy betony.

Sílící tlak Středočechů dostal další pobídku v sedmé minutě, kdy na trestnou lavici usedl první hříšník Brodu. Akrobatický kousek Sýkory, který za pukem doslova doplachtil, ovšem na změnu stavu nestačil. Naopak v přesilovce Rebelu se do gólové šance dostal Kubeš, k němuž se odrazil puk od Šindelářových betonů, i v tomto případě to ale na branku bylo málo. Teprve v 16. minutě utkání se se značnou dávkou štěstí prosadil Jiří Gombár, který tečoval puk Macháčka pálícího od modré. Kotouč se za zády Nerudy octl, aniž by gólman Rebelu věděl jak. Gombár měl také na holi další téměř tutovou šanci, kdy jen dorážel do odkryté klece. Puk se v ní ale skoro až záhadným způsobem neukázal.

Utkání přineslo poměrně hodně vyloučení, což se začalo výrazněji projevovat hlavně od druhé třetiny, na jejímž začátku se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Za této situace byli aktivnější domácí, Gajovského samostatný únik hostující obraně ovšem skončil nezdarem. Změna nastala zhruba v polovině utkání, kdy na trestnou lavici usedl střelec první branky. Těsně po jeho návratu na led Rebel vyrovnal střelou Miroslava Třetiny. Šindelář, který měl zakrytý výhled, byl v této situaci prakticky bezmocný.

Boleslavské tento stav ale spíš nabudil, než zarazil. V několika dobrých střeleckých pozicích se ocitli Král s Fiedlerem nebo o chvilku později Nouza, který na Nerudu sice ujížděl sám, rozdováděný puk mu ale v té rychlosti dělal potíže a on nakonec vypálil přímo do gólmana hostí. Tlak se Středočechům po zásluze vyplatil a Rebel si tak vyrovnaného stavu mohl užívat jen necelých šest minut, po nichž svůj tým poslal opět do vedení Pavel Boháč po perfektní souhře s kolegy z útoku Boháčem a Rumpelem. Také po zbytek třetiny si Boleslav pěstovala převahu, ani půl minutu dlouhá dvojnásobná přesilovka na jejím konci už ovšem nic nezměnila.

Pravděpodobně definitivní rozsudek zápasu přišel hned na začátku posledního dějství. Po 21 sekundách se totiž prosadil Robert Schnabel, jemuž zpoza branky perfektně namazal Král. Od toho okamžiku už Rebel nepředstavoval tolik ostrou břitvu, jakou byl v prvních dvou třetinách. Po vyloučení Výborného se sice dokázal udržet v útoku a motat soupeři hlavy, nicméně nikdy ne tolik, aby si s tím Boleslavští neporadili.

Kvalitní podívanou třetí dvacetiminutovky tak trochu kalily nepřesnosti ve výrocích rozhodčích a zápas se tak nepřirozeně kouskoval a protahoval. Snad právě proto se Středočeši nedokázali gólově prosadit v další dvojnásobné početní výhodě. V zajímavé šanci se sice blýskl například Eiselt, který se snažil pálit i za cenu skoku na mantinel, na konečných 4:1 ale musel upravit až o šest vteřin později Tomáš Sýkora, který mířil přesně do pravého horního rohu. Drama na závěr přinesly až poslední dvě minuty, kdy byli vyloučeni dva boleslavští hráči a jejich kolegové tak museli dohrávat zápas za velkého tlaku hostů. I Procházkova tutová šance ale zůstala neproměněná a havlíčkobrodský hráč tak mohl nad konečným skóre jen kroutit hlavou.