Bruslaři ve druhém přípravném utkání po obratu Plzně padli

15. 8. 2024

1:3

0:0, 1:1, 0:2

HC ŠKODA PLZEŇ

Branky a nahrávky: 34. Rekonen (Hradec) – 35. Lalancette (Merezhko, Archambault), 48. Holešinský (Hauser, Schleiss), 60. Söderlund (Archambault). Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Lhotský, Štěpánek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 597. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Furch – Gewiese (A), Pavlík, Jánošík, Lintuniemi, Čech, Bernad – Buchtele (A), Fořt, Skalický (C) – Rekonen, Čajka, Lakatoš – Doležal, Suchý, Stránský – Dvořáček, Hradec, Závora

Hrenák – Rubins, Pšenička, Skok, Merezhko, Brůna, Malík – Archambault, Lalancette (A), Söderlund – Schleiss (C), Simon, Holešinský (A) – Jansa, Matýs, Hauser – Šiler, Indrák, Mužík

M l. B o l. – Bruslaři mají za sebou druhý přípravný duel, tentokrát se doma postavili Plzni. Oproti úternímu utkání to byla o poznání defenzivnější partie, ve které Mladoboleslavští vedli po gólu explzeňského útočníka Rekonena. Plzeňští ale ještě do přestávky využili přesilovku a stejný kousek předvedli i ve třetí části. Právě díky tomu utkání nakonec dovedli do vítězného konce a Bruslaři se před nimi museli sklonit. Další přípravný zápas mladoboleslavští hokejisté odehrají v úterý 20. srpna v Hradci Králové.

Bruslaři při druhém přípravném utkání nezačali špatně a v duelu s Plzní byli v prvních minutách aktivnějším týmem. Hned při první přesilovce nadělala Hrenákovi spoustu starostí dvojice Lakatoš - Doležal, která střídavě pálila z pravé i levé strany. I díky reflexům plzeňského strážce se Škoda dokázala ubránit. Ve druhé polovině úvodní třetiny ale přitopili pod kotel hosté a střelecká bilance se začala obracet. Podstatné bylo, že za záda Furcha neprošel ani jeden kotouč, a tak po první siréně platil stav 0:0.

Ve druhé periodě Bruslaři na svého soupeře opět vlétli a měli dostatek šancí k tomu, aby otevřeli skóre. Neuspěl střílející Fořt, unikající Lakatoš ani dorážející Dvořáček. Nepomohla ani vylepšená početní převaha pěti proti třem. Domácí si na první trefu zápasu museli počkat až do 34. minuty. V té plzeňská obrana propadla po ataku z pravé strany totiž kotouč po hrazení opustil pásmo, Hradec jej postrčil do jízdy pro Aleksi Rekonena a ten při přečíslení zvolil to nejlepší - přesnou ránu.

Hostům se nicméně rychle povedlo odpovědět. Bruslaři hned v dalším střídání z přemíry snahy faulovali, když se Buchtele pomocí hákování snažil dostat ke kotouči přes lotyšského beka Rubinse. Plzeň v přesilovce potřebovala jedinou střelu k tomu, aby vyrovnala. V pozici na levém kruhu si na přihrávku Merezhka počkal Christophe Lalancette a z jedničky poslal kotouč mimo Furchův dosah - 1:1. Obrátku ve skóre měl na holi Hauser po špatné zpětné přihrávce jednoho z boleslavských beků, ale Gewiese zaváhání svého parťáka napravil a udržel tak vyrovnaný stav.

V úvodu třetí části Bruslaři nevyužili přesilovku a to je muselo mrzet, protože hosté z Plzně při podobné příležitosti nezaváhali. Sám faulovaný Adrián Holešinský dokázal potrestat faul Gewieseho, když prostřelil Furcha po příklepu z levého kruhu. Zelenobílí se pak marně snažili o vyrovnání a poslední příležitost svitla v 55. minutě, kdy byl vyloučen Mužík. Přesilová hra ale vyrovnání nepřinesla a v samotném závěru přišla pojistka na druhé straně, když prázdnou klec trefil Tim Söderlund.

David Havíř: Zápas měl slušné tempo na to počasí, které teď zrovna venku panuje. Utkání se rozhodlo ve hře speciálních týmů. Od nás v prvních dvou třetinách slušná hra, možná jsme trochu vypadli z tempa v druhé desetiminutovce první třetiny. Ve třetí třetině se rozhodovalo. Dá se říct, že Plzeň si přesilovkou pomohla k vítězství. My jsme pak také měli přesilovku, nesehráli jsme ji špatně, ale ten gól nám tam nepadl.
HC ŠKODA PLZEŇ:
Václav Pletka: V zápase se ukazovaly věci, které trénujeme, za což jsme rádi. Určitě tam ale byly i chyby, na kterých musíme v dalších dnech zapracovat. Každé vítězství se nicméně počítá, i když je to pouze přípravný zápas. Určitě je to dobré pro sebevědomí hráčů. Zápas rozhodně splnil svůj účel.