napsal Šimon Šulc
Rytíři Kladno

5:3

0:0, 3:3, 2:0

Branky a nahrávky: 31. Melka, 35. Redlich (Pytlík, Filip), 40. Hults (Smoleňák, Procházka), 40. Hults (Smoleňák, Procházka), 53. Smoleňák (Ticháček, Hults), 58. Procházka – 28. Lintuniemi (Fořt, Doležal), 36. Lakatoš (Havlín, Gardoň), 37. Pavlík (Lintuniemi). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Černohlávek, Lhotský. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 471. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:3, 5:3.

Brízgala – Pietroniro, Šenkeřík, Vandas, Jeřábek (C), Ticháček, Mendel, Hanousek – Jarůšek, Hults, Procházka – Melka, Smoleňák, Bláha – Pytlík, Redlich, Filip – Kut, Višnieuski, Hejda

Růžička – Bernad, Havlín, Čech, Lintuniemi, Jánošík, Pavlík – Doležal, Fořt, Lakatoš – Buchtele, Čajka, Rekonen (A) – Dvořáček (C), Závora, Stránský – Gardoň (A), Malínek, Malát

K l a d n o – Na kladenském ledě si téměř pětistovka platících diváků musela na góly počkat až do druhé třetiny. Oba celky se v ní nakonec prosadily hned třikrát, Bruslaři dvakrát udeřili při přesilovce a Rytíři zase jednou zaskočili soupeře při vlastním oslabení. Vyrovnaný stav 3:3 nakonec zlomila až třetí třetina a v ní přesilovková teč Radka Smoleňáka. Mladoboleslavští i díky ní prohráli na Kladně 3:5 a z posledního výjezdu přípravy se tak vrátili s nepořízenou.

Bruslaři do zápasu vstoupili vyhraným vhazováním, ze začátku byli nicméně aktivnější Rytíři. Hrozil především kanadský útočník Hults. Jeho střela z 5. minuty skončila na boční síti a únik v 8. minutě zase ztroskotal na betonech brankáře Růžičky. Hra se potom vyrovnala, Bruslaři měli nakonec ve 20. minutě obrovskou šanci. Doležal se totiž dostal s pukem sám až před domácího brankáře, jenže se mu nepovedla klička a z velké příležitosti tak nebyl ani střelecký pokus.

Bruslaři byli od prvního střídání druhé části aktivnější. Přes jejich napadání se skvělou kličkou dostal do samostatného úniku Procházka, který ale ani na dva pokus nedostal kotouč za Růžičkova záda. A toho Bruslaři využili, otočili hru na druhou stranu a ve 28. minutě se po přistrčení Fořta povedlo Alexi Lintuniemimu poprvé rozvlnit síť - 0:1. Domácí nahráli do karet hostů i vyloučením Hanouska, Antonína Melku však ale nezastavilo ani oslabení. Zkušený útočník ujel do samostatné akce a po forhendové kličce srovnal skóre. Netrvalo to dlouho a ve 35. minutě se Kladno ujalo vedení po úspěšně dorážce Sebastiána Redlicha, který doklepl do sítě pokus Pytlíka.

Bruslařům tak nezbývalo nic jiného, než zabrat a získat své vedení nazpět. První krok učinil po vyloučení Jarůška Dominik Lakatoš, který z modré nemilosrdnou ranou probil puk skrz Brízgalu. Hned po vhazování šel na trestnou Melka a Bruslaři zásluhou další přesilovkové bomby obrátili skóre na svou stranu. Tentokrát z modré přesně pálil Filip Pavlík - 2:3. Ale ani tento stav nakonec dlouho nevydržel, protože tři sekundy před koncem využil první početní převahu domácích Mitch Hults a do kabin se tak znovu šlo za vyrovnaného stavu.

Závěrečná třetina začala víceméně vyrovnaně. Nejprve se k šanci dostal Smoleňák, po chvíli zase naopak Lintuniemi. Poté se k šanci dostali zase Rytíři, když šli hosté po vyloučení Pavlíka do čtyř. I přes to, že se Bruslaři bránili dobře, se nakonec domácí opět dostali do vedení. V 53. minutě vyslal Ticháček nepříjemnou střelu na Růžičku, kterou Radek Smoleňák dokázal šikovně tečovat přímo do brány. Boleslavskému celku se nedařilo dorovnat a nakonec sáhl po hře bez brankáře. Ta ale nevyšla podle představ, neboť do prázdné boleslavské klece dokázal v 57. minutě zamířit Martin Procházka. Domácí Kladno tak nakonec zvítězilo poměrem 5:3.