BK MLADÁ BOLESLAV

Dietní zápas na góly rozhodl v nájezdech Šindel

25. 3. 2008
napsal Michal Miškovský
BK Mladá Boleslav

2:1sn

1:0, 0:0, 0:0 - 0:0 - 1:0

Piráti Chomutov

Statistiky

Branky a nahrávky: 3. Handlovský (Sýkora), 70. rozhodující sam. nájezd Šindel – 59. Polanský (Kostourek). Rozhodčí: Hribík, Jeřábek – Čech, Dřímanský. Vyloučení: 8:8, navíc domácí Schnabel osobní trest 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3800. Střely na branku: 43:45.

BK Mladá Boleslav

Šindelář (sám. nájezdy Ružička) – Schnabel, Bauer, Lukáč, Macháček, Mazanec, Jindra, Mocek, Drábek – Nouza, Král, Gombár – Fiedler, Boháč, Šebesta – Mikulík, Šindel, Eiselt – Rumpel, Sýkora, Handlovský

Piráti Chomutov

Horčička – Kolda, Trefný, Všetečka, Chatrnúch, Bombic, Ťupa, Kloz, Revay – Polanský, Domin, Gálik – Mikšovic, Boušek, Šíp – Jeslínek, Hašek, Charousek – Jíra, Kostourek, Havlůj

M l. B o l. - Povedený vstup do finálové série slaví hokejisté BK Mladá Boleslav. Středočeši ve Zlatopramen Aréně v úvodním klání porazili Chomutov 2:1 po samostatných nájezdech. Na trefu Handlovského ze třetí minuty sice stihl odpovědět dvě minuty před koncem základní hrací doby Polanský, Boleslavští se však o první finálovou výhru připravit nenechali. Rozhodující samostatný nájezd proměnil <strong>Jakub Šindel</strong>.

Boleslavští se mohli znovu opřít o povedený úvod zápasu. Vždyť už ve třetí minutě při zmatku před bránou Severočechů úspěšně doklepl puk za Horčičku Handlovský. I poté se hrálo především v útočném pásmu domácích, jenže Bauerovu střelu z otočky Hořčička vyrazil a Fiedler před odkrytou bránou netrefil puk ideálně. Tlak domácích pozastavilo vyloučení Fiedlera z páté minuty. Během přesilovky spálil největší šanci chomutovský Jeslínek, který z dorážky nestřílel dostatečně razantně.

V dalším průběhu úvodní části hry měli o chlup více ze hry Středočeši, z čehož vytěžili dvě výraznější šance. Nejprve po Jindrově střele z 11. minuty diváci dokonce zvedali ruce, ale ukázalo se, že puk se otřel pouze o boční síťku a po gólu volal také únik Drábka s Eiseltem minutu před koncem první třetiny. Druhý jmenovaný však zakončil přečíslení po milimetrové přihrávce Drábka nepřesnou střelou.

Se vstupem do druhé třetiny Chomutovští zvýšili obrátky, hra se přelévala z jedné strany na druhou a výsledkem byl tři minuty po přestávce nájezd Charouska, kterého však vychytal Šindelář. O minutu později se za vyloučeným Klozem poroučel na trestnou lavici také Ťupa. Domácí si tak zahráli 67 vteřin trvající přesilovku 5 na 3, jenže největší příležitost Král nevyužil, když promáchl před poloprázdnou svatyní Hořčičky.

Další příležitost ke zvýšení náskoku si vytvořili svěřenci Petra Kaňkovského v polovině zápasu, jenže Sýkora do nahozeného kotouče do volného prostoru před bránou nestihl vložit hůl. Naopak o srovnání stavu se mohl zasadit ve 34. minutě Šíp, jenže po vyjetí zpoza brány našel svou střelou pouze připraveného Šindeláře. Jen o minutu později se ozvali pro změnu Boleslavští. Sýkorovu přihrávku v mezikruží volný, ale dezorientovaný Rumpel nezpracoval. Trápení v koncovce ve druhé třetině pak ještě potvrdili Šindel, Rumpel a Eiselt v samotném jejím závěru, kdy si vytvořili několik dobrých střeleckých pozic, ale žádná neskončila změnou stavu.

Třetí třetina odstartovala šancí Nouzy, který po hrubce obrany Chomutova unikal po pravé straně na Hořčičku, ale svůj nájezd nezakončil úspěšně. Na opačné straně se o největší vzruch postaral Šíp, jenž z dorážky z levého kruhu netrefil Šindelářovu bránu. Jak byl vstup do poslední dvacetiminutovky divoký, o to méně příležitostí bylo k vidění v následných deseti minutách. Šance Chomutova přišly na scénu až v závěrečných šesti minutách základní hrací doby. V 54. minutě svěřenci Martina Pešouta nevyužili 48 sekund trvající dvojnásobnou početní výhodu, za další tři minuty nevyrovnal z nájezdu Mikšovic, a tak se zdálo, že domácí dokráčí k výhře. To by však museli pohlídat v 59. minutě při závaru před vlastní bránou Polanského, který neomylnou střelou rozhodl, že se bude prodlužovat.

Do prodloužení vstoupili v početní výhodě Chomutovští, kteří vzhledem k trestu Macháčka hráli 90 vteřin přesilovku. Okamžitě po návratu vyloučeného se dostal do šance Handlovský, jenž se po střele z pravé strany dostal i k dorážce, ale Horčička se stihl přemístit. Další příležitost si ani jeden z týmů nevytvořil, a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V nich prokázali lepší individuální schopnosti domácí. Do své brány trenéři poslali Martina Růžičku, který pokryl nájezdy Kostourka i Jeslínka, naopak Šindel s Nouzou si věděli rady.