Účty srovnány, stav barážové série je 1:1!

13. 4. 2008
HC Slovan Ústečtí Lvi

0:3

0:1, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 2. Sýkora (Lukáč), 46. Lukáč (Drábek), 58. Gajovský. Rozhodčí: Minář, Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 11:8, navíc Krajči (UNL) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 6500 (vyprodáno). Střely na branku: 30:27.

Přikryl - Pojkar, Vágner, Zeman, Hořava, Němeček, Evan, Novotný, Zápotočný- Janků, Pazourek, Káňa - V. Novák, Špirko, Hašek - Čaloun, Nedorost, Krajči - Hovorka, Šagát, Klobouček

Růžička– Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, D. Mazanec, Mocek, Kolafa, Schnabel – Nouza, Král, Gombár – Sýkora, Boháč, Šebesta – Gajovský, Mikulík, Handlovský - Rod, Eiselt, Fiedler

Ústí n. L. - Mladá Boleslav se svého druhého pokusu v Ústí nad Labem chopila na výbornou a za konečného stavu 3:0 se na svého prozatím ještě extraligového soupeře dotahují. Velkou vzpruhou pro Středočechy byla první branka, kterou vstřelil Sýkora už ve druhé minutě utkání. Prostřední dějství zůstalo bezbrankové a v tom závěrečném hrála prim opět Mladá Boleslav. Severočechům tentokrát vypověděly všechny zbraně službu.

Mladá Boleslav se z pátečního utkání skutečně poučila a z chyb si mnohé vzala. Do druhého barážového utkání vstoupila o poznání lépe, vyhrála už první buly a okamžitě zahájila svou útočnou činnost. Šebestova kličkovaná mezi hradbou modrých těl sice neuspěla, na začátku druhé minuty ale musel gólman Přikryl poprvé sklonit hlavu před mladoboleslavským uměním. Z ostrého úhlu mířil Tomáš Sýkora a puk prolétl do sítě pod rukou ústeckého brankáře.

Své vedení mohla Boleslav ještě navýšit. Ve čtvrté minutě totiž na čtyři minuty odešel na trestnou lavici Krajči. Středočeši měli díky spoustě šancí v této fázy hry jednoznačně navrch. Vůbec největší si připsal Nouza, kterému při pokusu kotouč vyhodit perfektně namazal Nedorost. Boleslavský ostrostřelec bohužel ale jen označkoval Přikrylovy betony.

Následovaly dvě početní výhody Ústí. Narozdíl od prvního barážového utkání v této disciplíně ale Severočeši nebyli ani trochu úspěšní. Naopak se ve vlastním oslabení pokoušeli poměrně úspěšně prosazovat hosté. Skvělou souhru předvedli Drábek s Lukáčem na modré a následně na to s Šebestou číhajícího u branky. Přikryl ale dokázal bleskurychle zapracovat lapačkou.

Ústí velmi rychle pochopilo, že se svou zatím nijak slavnou situací bude muset co možná nejrychleji něco provést. První útok druhé třetiny proto patřil jim. A pokračoval díky vyloučení jednoho z Boleslavských. Své se v početní výhodě snažil podobně jako v pátek říct Krajči. Středočeši ale už s jeho kousky počítali a k ničemu vážnějšímu jej vůbec nepustili.

Další početní výhoda, tentokrát Mladé Boleslavi, hodně mluvila i do dalších minut. Velkou šanci měl Nouza, na kterého posílal puk Král zpoza brány. Hráči s číslem 55 ale kotouč projel pod čepelí hole. Od toho okamžiku měli ale Středočeši opět velkou převahu a Ústí se jen s obtížemi dostávalo z vlastního pásma. Přikryl měl velkou práci s jedovatou střelou Jindy od modré, kterou chytil, aniž by věděl jak.

Pak ale přišel zlom. Pokud se Severočeši octli v nějaké fázy hry opravdu na koni, bylo tomu tak na konci druhé dvacetiminutovky. Nakoplo je vyloučení Gajovského a na ledě tak nějakou dobu působili mnohem výrazněji, než jak tomu bylo doposud. Začalo to nebezpečnou akcí Nováka se Špirkem v mezikruží a pokračovalo šancí před brankou zcela nehlídaného Kloboučka. V tu chvíli se ukázal Růžička být téměř nedocenitelný, všechny pokusy Ústí totiž zlikvidoval.

Úvod závěrečné třetiny a v celkovém dojmu vlastně třetina celá patřila Mladé Boleslavi. Hned na jejím úvodu se o druhý gól Středočechů snažil Sýkora, střelu z otočky ale nedokázal dost dobře kontrolovat. Hráči v modrožlutém ani jejich fanoušci ještě neztráceli naděje, které ale ve 46. minutě znatelně pohasly. Boleslavští proti Ústí využili jejich vlastní zbraně a zabodovali rovnou ve dvojnásobné přesilovce. Jozef Lukáč pálil tvrdě a přesně od modré a zvýšil již na 2:0.

Od toho okamžiku patřil led veskrze Mladé Boleslavi, Ústí působilo opařeným dojmem. Nechalo například Roda prokličkovat až do útočné třetiny, kde nejmladší mladoboleslavský hráč přihrával na svého kolegu Gajovského. Ten protentokrát svou šanci neproměnil, byl mu ale umožněn reparát. Přibližně dvě minuty před koncem utkání si hosté poslední naděje spálili vyloučením Pazourka. Nikola Gajovský sice nejprve jen nastřelil Přikrylův beton, ten ale puk zpětně vyrazil opět na hůl boleslavského útočníka - a pak už se jen vlnila síť.

Zbývající minuty hry už Středočeši naprosto kontrolovali a Ústecké k ničemu nepustili. Barážová série se tedy za stavu 1:1 přesouvá do Mladé Boleslavi!