BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav v pátém utkání nedala Ústí šanci a postupuje do extraligy!

19. 4. 2008
napsal Michal Miškovský
HC Slovan Ústečtí Lvi

1:7

1:3, 0:2, 0:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 19. Mrázek (Novotný) - 5. Eiselt, 9. Eiselt (Drábek), 14. Boháč (Sýkora), 30. Kolafa (Fiedler), 32. Sýkora (Šebesta), 53. Šebesta (Boháč), 59. Handlovský (Sýkora). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Bryška, Chytil. Vyloučení: 9:7, navíc domácí Krajči 5 minut + trest do konce utkání za naražení zezadu, domácí Heřman osobní trest 10 minut a hostující Bauer osobní trest 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 6500. Střely na branku: .

HC Slovan Ústečtí Lvi

Zikmund (14. Volke) - Pojkar, Vágner, Zeman, Hořava, Němeček, Evan, Novotný, Gýna - Hovorka, Šagát, Klobouček - Čaloun, Špirko, Novák M. - Krajči, Nedorost, Mrázek - Martinec, Heřman

BK Mladá Boleslav

Růžička – Bauer, Mazanec, Mocek, Drábek, Lukáč, Kolafa, Jindra - Nouza, Král, Gombár - Fiedler, Boháč, Šebesta - Mikulík, Sýkora, Eiselt - Gajovský, Rod, Handlovský

Ústí n. L. - Sezona 2007/2008 se do historie boleslavského hokeje zapisuje zlatým písmem. Mladoboleslavští hokejisté v pátém barážovém utkání o extraligu porazili Ústecké Lvy na soupeřově ledě bez potíží 7:1 a v příštím ročníku bude mít Mladá Boleslav poprvé přívlastek extraligová. Za nejvyšší domácí hokejovou soutěží nasměrovaly Bruslařský klub dvě trefy Václava Eiselta, který v první třetině potrestal dvě hrubky Ústeckých a dal základ vysoké výhře.

Boleslavští rázně ukázali už v první třetině, že o prodlužování barážové série rozhodně nestojí. Ve třetí minutě sice Handlovský řešil přečíslení 2 na 1 chybně, když místo přihrávky na lépe postaveného Roda střílel nepřesně, o dvě minuty později už však Středočeši otevřeli skóre. Konkrétně Eiselt v oslabení vystihl špatnou rozehrávku Ústeckých na útočné modré, puk mu od hole odskočil, ale hostující útočník mu ještě stihl koncem hokejky “určit souřadnice“ cesty za Zikmundova záda. Slovan mohl srovnat stav jen o minut později, jenže Martin Novák výzvy Čalouna ke skórování nevyužil, a tak v osmé minutě přišel trest. Domácí zadáci znovu chybovali na hranici obranného pásma, ke kotouči se opět dostal jako první Eiselt, tentokrát měl puk plně pod kontrolou a bez váhání přidal svou druhou branku.

Obrana Bruslařského klubu byla pozorná, výjimku tvořila 12. minuta, kdy kombinaci Lvů zakončil střelou Hovorka, ale Růžička si s jeho pokusem poradil. Neúspěšné zakončení Ústeckých hosté znovu dokázali potrestat. V minutě čtrnácté Sýkora protlačil puk do mezikruží k Boháčovi, který svou přesně mířenou střelou vyhnal Zikmunda z brány.

Svěřenci Jana Votruby byli z průběžného stavu zdrcerni, do první přestávky ale zkorigovali stav. V úvodu 18. minuty se provinil Šebesta a domácí využili přesilovku čtyři vteřiny před jejím vypršením. Na levou stranu si najel Mrázek a proti jeho přesné střele se brankář Růžička natahoval marně.

Druhá třetina odstartovala pro Boleslavské hodně krušnými chvilkami. Hned po minutě byl vyloučen Mazanec, hosté se ubránili i při oslabení zaviněném Jindrou a ve 28. minutě usedli na trestnou lavici v krátkém sledu znovu Mazanec a Kolafa. Jak se však ukázalo, bylo to vlastně dobře. Špirko totiž v největší šanci Ústí při přesilovce 5 na 3 trefil jen boční síť a hned po návratu potrestaného Kolafy svěřenci Petra Kaňkovského udeřili počtvrté. Právě Kolafa dostal přesnou přihrávku za obranu Slovanu, udělal kličku gólmanovi a snadným gólem do poloprázdné brány vrátil Boleslavi tříbrankové vedení. Když si pak ve 32. minutě vyměnili puk Sýkora se Šebestou a první jmenovaný prostřelil Volkeho, fanoušci Bruslařského klubu začali spouštět oslavné chorály typu “Už jsme tam!“

Ve zbytku prostředního dějství se místo gólů množily tresty a další vážnější šance se prořídlá ústecká Zlatopramen Aréna nedočkala.

Třetí třetina se hrála vlastně jen z povinnosti. Boleslav v pohodě kontrolovala hru, fanoušci hostí oslavovali extraligovou příslušnost. Nový účastník extraligy jen ve dvojnásobných přesilovkách upravil skóre na konečných 7:1. Nejprve v 53. minutě Šebesta dorazil puk do sítě, Handlovský pak o pět minut později z bezprostřední blízkosti po příhrávce zpoza brány zakončil gólový účet úspěšné sezony 2007/2008.