Famózní konec duelu s Energií: vyrovnání v power-play, rozhodnutí na začátku prodloužení

9. 1. 2009
napsal Michal Miškovský

3:2p

0:0, 0:1, 2:1 - 1:0

HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 50. Mocek, 60. Kazionov (Kočí), 61. Důras (Schnabel, R. Vrbata) - 25. Dej (Zucker, Němec), 43. Pech (Prošek, Dej). Rozhodčí: Polák – Bryška, Chytil. Vyloučení: 9:13, navíc domácí R. Vrbata osobní trest 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3949. Střely na branku: 44:30.

Chábera – Hunkes, Schnabel, Kočí, Jindra, Mocek, Posmyk – R. Vrbata, D. Vrbata, Důras – Nouza, Král, Handlovský – Padělek, Boháč, Benda – Gajovský, Sýkora, Rod - Kazionov

Mensator – Černý, Dobroň, Řezníček, Duben, Němec, Mudroch, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Melenovský, Kristek, Procházka, Sailer, Skladaný, Hluchý, Zucker, Zaťovič, Dej, Košťák, Pech

M l. B o l. - Dvou bodů z pátečního duelu s karlovarskou Energií si budou hokejisté BK Mladá Boleslav hodně cenit. Stejně jako ve druhém vzájemném utkání na ledě Západočechů, i tentokrát Bruslařský klub vyrovnal v power-play. 43 vteřin před koncem základní hrací doby srovnal na 2:2 díky teči Kazionov. Prodlužení pak trvalo jen necelou minutu. Zápas ukončil svou trefou z bezprostřední blízkosti <strong>Michal Důras</strong>.

Oba týmy si hned v úvodu vyzkoušely přesilovou hru. Karlovarský gólman Mensator musel být pozorný při střele Radima Vrbaty hned ve druhé minutě, jen o pár okamžiků zahrozil na opačné straně po chybě Kočího Procházka, jenž se dostal do úniku, ale na Cháberu nevyzrál.

Mladoboleslavský obránce svou chybu napravil v deváté minutě, kdy neohroženě prokličkoval až před karlovarskou branku, tam už ale neuspěl. Hosté kontrovali v 17. minutě střelou Melenovského, ale strážce domácí svatyně zakročil proti jeho tvrdé ráně z levého kruhu úspěšně.

Druhá třetina odstartovala přesilovkami domácích, dvakrát dokonce na krátký čas i dvojnásobnými, ale Handlovský v největší šanci z mezikruží těsně minul branku a ve 25. minutě naopak udeřili Karlovarští. Zucker zavezl kotouč do útočného pásma a Dej zakončil bekhendem přesně pod víko.

Blízko od vyrování byli svěřenci Jaromíra Šindela ve 32. minutě, ale Hunkesovu tečovanou střelu od modré zastavila tyčka. Štěstí měl Mensator navíc také o pět minut později, kdy po vybruslení zpoza brány trefil David Vrbata pro změnu břevno. První trefu domácích mohl obstarat v samém závěru prostřední dvacetiminutovky ještě Důras, ale bezchybný gólman Energie se stihl přesunout k levé tyči.

Poslední část hry začala 92 vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodou Západočechů. Palečkovi svěřenci byli po celou dobu nastěhovaní v útočném pásmu, ale Košťála v největší šanci vychytal Chábera. Hosté udeřili až v okažiku, kdy byl extraligový nováček v plném počtu. Chytrou tečí poslal puk do branky Pech. Snížit mohl ve 49. minutě Sýkora, který dostal puk za soupeřovu obranu, ale trefil jen Mensatora.

Na domácí se usmálo štěstí až o minutu později. Mocek nahazoval kotouč před Mensatora a tomu ho poslal za záda vlastní obránce Prošek. Očekávaný tlak Bruslařského klubu se však v následných minutách příliš nedostavil, hrozili spíše hosté. Přečíslení 2 na 1 zakončil v 51. minutě Kumstát nad a dvě minuty před koncem základní hrací doby zblízka pálil mimo Melenovský. Karlovarského útočníka mohla mrzet nevyužitá šance ještě více v 60. minutě. Hostujících hráčů totiž bylo na ledě šest, čehož si všimli i rozhodčí, a tak byla Energie potrestána. Domácí navíc sáhli ke hře bez gólmana a následnou střelu Kočího od modré tečoval v čase 59:17 do sítě Kazionov.

Následné prodloužení trvalo jen 44 vteřin. Domácí se dostali v útočném pásmu do přečíslení a kombinaci a puk se přes hokejku Radima Vrbaty a Schnabela dostal až k zakončujícímu Důrasovi.