BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav si ze Znojma veze tři důležité body. Jediným gólem o tom rozhodl Sýkora!

1. 2. 2009
napsal Jitka Čechová, Lukáš Peroutka
Orli Znojmo

0:1

0:0, 0:1, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 34. Sýkora (Král). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2769. Střely na branku: 44:26.

Orli Znojmo

Trvaj - Mrázek, Bičánek - Tesařík, Švrček - Rýgl, Mojžíš - Erat, Kucharczyk, Selingr - Svoboda, Procházka, Demel - Růžička, Plášek, Haman - Meidl, Havlík

BK Mladá Boleslav

Schwarz - Novák, Kočí, Zíb, Moravec, Jindra, Schnabel, Mocek - Nouza, Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Důras - Kazionov, Sýkora, Benda - Gajovský, Rod, Pšurný - Gengel

Z n o j m o – Mladoboleslavští hokejisté odjížděli do Znojma s nelehkým úkolem. Pokud by totiž nebodovali, narostla by propast mezi poslední a předposlední příčkou už do skutečně nepříjemných rozměrů. S lehkým srdcem do zápasu zřejmě nenastupovali ani Orli a začátek byl tak hodně dlouho opatrný. První, a v konečném znění také jediná, branka padla ve 34. minutě, kdy <strong>Tomáš Sýkora</strong> (na snímku) využil přesilovou hru. Středočeši si tak ze Znojma odvážejí plné tři body.

Domácí tým oslabený absencemi Jiřího Dopity a Tomáše Čachotského vstoupil do zápasu hrou na tři útoky a už ve druhé minutě vybojoval přesilovou hru, kterou mohl vzápětí využít střelec posledních utkání Roman Erat, prudkou Tesaříkovu přihrávku ale bez přípravy napálil těsně mimo. Marek Schwarz v boleslavské bráně se rozhodně nenudil, zvlášť když v 11. minutě putovali na trestnou lavici v rozmezí třinácti vteřin dva hostující hráči, Znojmo ale dlouhou dvojnásobnou přesilovku bez obvyklého rozehrávače Dopity sehrálo bídně a Schwarze ohrožovalo jen střelami od modré, na které boleslavský gólman dobře viděl. Nepříliš zajímavá první třetina tak skončila bez branek.

Ve druhé části pokračovalo dobývání branky Marka Schwarze, po ubráněném oslabení při vyloučení Mojžíše se hra na dlouhé minuty nastěhovala do boleslavského pásma, ovšem času a prostoru dostávali znojemští útočníci minimum a důrazná obranná hra Boleslavi slavila úspěch. Když už se znojemští útočníci dostali do brejku, pochytal všechny šance spolehlivý Schwarz. Dvakrát na něj nevyzrál ani aktivní Jaroslav Svoboda, a tak přišel na druhé straně krutý trest. Vyloučení Bičánka potrestal po pár vteřinách s velkou dávkou štěstí Tomáš Sýkora, jehož nahození od modré tečoval mimo dosah Trvaje jeden ze znojemských hráčů. Povzbuzení hosté pak zbytek třetiny dohráli sice na vlastní polovině, ovšem agresivním napadáním a dobrým pohybem nedali domácím šanci k vyrovnání.

Začátek závěrečné části se nesl ve znamení snahy Orlů o vyrovnání, šance Erata a Svobody z úvodních minut ale skončily mimo a v následné početní převaze pokračovalo orlí trápení. Podobně úspěšní ale byli v přesilovkách i Boleslavští, a tak větší vzrušení přinesla až 53. minuta, kdy byli v krátkém sledu vyloučeni Demel s Pláškem. Dvojnásobná převaha hostů ale probíhala trochu jinak, než by si trenéři Šindel a Šejba představovali, Sýkora nejprve z metru trefil místo prázdné branky jen boční síť a o pár vteřin se řítil sám na Schwarze nikým neatakovaný Jaroslav Svoboda. Největší možnost na vyrovnání ale padající Schwarz zlikvidoval a ani hra bez brankáře v závěrečných minutách vyloženou šanci, natož vyrovnání nepřinesla.