Dvoubrankové vedení na Zlín nestačilo, Boleslav prohrála na nájezdy

napsal Štěpán Tomš

3:4sn

2:0, 1:1, 0:2 – 0:0 – 0:1

PSG Berani Zlín

Branky a nahrávky: 5. Novák (Král), 9. Klimenta (Moravec, Vrbata), 33. Sýkora (Padělek) – 29. Galvas (Hamrlík, Leška), 55. Köhler (Kušný), 58. Andrašovský (Míka), 65. Andrašovský. Rozhodčí: Mikula, Homola – Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5, navíc Balán (ZLI) 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3265. Střely na branku: .

Schwarz – Novák, Kočí, Moravec, Zíb, Jindra, Schnabel, Mocek – Nouza, Král, Handlovský – Klimenta, Boháč, Vrbata – Padělek, Sýkora, Benda – Kazionov, Rod, Pšurný

Sedláček – Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart – Balaštík, Leška, Köhler – Záhorovský, Kollár, Rachůnek – Ondráček, Balán, Andrašovský – Kubiš, Vlach, Mokrejš

M. l. B o l. - Boleslavští hokejisté zahájili utkání 51. kola O<sub>2</sub> extraligy proti Zlínu ve vysokém tempu. V první třetině si brankami Nováka a Klimenty vytvořili dvoubrankové vedení a po dvou třetinách odcházeli do kabin s vedením 3:1. Jenže v poslední části Zlín ze dvou nenápadných šancí vyrovnal a vynutil si prodloužení, ve kterém rozhodující gól nepadl. V samostatných nájezdech se lépe vedlo soupeři, bod navíc si tak odváží z Metreostav Arény Okenáři.

Jako vyměnění nastoupili Boleslavští do první třetiny proti Zlínu, oproti úvodu zápasu s Budějovicemi. Už ve druhé minutě se Boháč obtočil kolem branky a pořádně zatopil Sedláčkovi. Pak zastavil Klimentu v šanci jen za cenu faulu Balaštík a přesilovku domácí využili. Král vybídl ke střele Nováka, jehož rána, tečovaná holí Andrašovského, zapadla za Sedláčka. A Středočeši byli po vstřeleném gólu ještě více při chuti. U tyče dvakrát dorážel Boháč, nicméně rozezvučel pouze tyč. Následný faul Andrašovského znovu Okenáře mrzel.

Handlovský mířil z kruhu ještě nad, ale Klimentovi zbývalo po přihrávkách Vrbaty a Moravce trefit zcela odkrytou bránu. S pokusem Záhorovského z poloviny úvodní třetiny si Schwarz bez problému poradil. Pozornější ale musel být v první přesilovce Zlína po nedovoleném zákroku Jindry. Hamrlíkovu jedovatou střelu od modré vyrazil špičkou betonu. I přes oslabení si stihl Král zaútočit, a tak se Boleslavští poměrně v klidu ubránili. V závěru se ještě nechal vyloučit hostující Lučka a Novák trefil od modré jen bolestivě Andrašovského. Závěrečnou přesilovku předělila siréna.

Zbytek přesilovky si hosté ohlídali. Úvod druhé třetiny pojali Zlínští o poznání útočněji a také měli zájem skórovat. Leška však svou tvrdou střelu namířil jen do Schwarze. Pak Sýkora faulem boleslavský tým oslabil, ale ani Galvas se svým přesilovkovým pokusem na Schwarze nevyzrál. Ve 28. minutě byl při napadání příliš důrazný Rod a vyfasoval menší trest. I Okenáři dokázali přesilovku využít a před polovinou zápasu snížili.

Schwarz vyrazil puk jen před sebe a do sítě ho pohotově dorazil Galvas. Přesilovku po faulu Balána Středočeši nevyužili, ale dlouho je to mrzet nemuselo. Padělek sám před Sedláčkem kličkou neuspěl, odražený puk už Sýkora za zlínského gólmana dostal. Dále mířil Köhler z mezikruží jen do Schwarze, na druhé straně zase Zíb do betonu Sedláčka. Těsně před druhou přestávkou domácí nevhodně střídali a Rachůnek byl sám před Schwarzem. Avšak boleslavský brankář zachoval chladnou hlavu a šanci zlikvidoval.

Závěrečnou část zahájil Benda střelou z úhlu, již Sedláček zkrotil. Ve 46. minutě se do útočného pásma vřítil jako vítr Handlovský, jeho pokus z ideální pozice zlínský brankář vyrážečkou srazil mimo. O dvě minuty později předvedl hokejové myšlení Král. Naznačil střelu a přihrál Moravcovi, jenž mířil pouze do hrudi Sedláčka. Po nebezpečném odrazu puku od mantinelu za bránou zase mířil Rachůnek naštěstí jen do boční sítě Schwarzovy klece.

S postupujícím časem se již Boleslavští neuváženě do útoku nehrnuli, naopak si plnili defenzivní úkoly. Po ostré mezihře usedli na trestnou lavici Linhart se Zíbem a pokračovalo se 4 na 4. Zlínu se podařilo snížit, když se střela Köhlera otřela o Nováka a změnila směr na boleslavskou branku. V 56. minutě mířil Novák od modré těsně mimo. O dvě minuty později zapomněla domácí obrana na Andrašovského, který zařídil tečí Míkovy střely vyrovnání. Davcet sekund před koncem lapil Schwarz Balaštíkovu střelu do lapačky a poslal zápas do prodloužení.

Prodloužení hrané ve čtyřech bruslařích na každé straně bylo skoupé na šance a rozhodující branku nepřineslo. Obě mužstva hrála opatrně. Za zmínku stojí jen nepřesná střela Lešky. První samostatný nájezd s jistotou proměnil Zíb, stejně si vedl Záhorovský. Nouzovi se nájezd nepovedl a gól Andrašovského byl nakonec rozhodující, neboť Král ve třetí sérii neuspěl.