BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav si letos s Budějovicemi rozdělila body i potřetí

27. 12. 2009
napsal Michal Miškovský
BK Mladá Boleslav

2:1sn

0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0

Banes Motor České Budějovice

Statistiky

Branky a nahrávky: 33. Pabiška (Král, Vrbata), rozhodující nájezd Vrbata - 35. Veselý (Ptáček, Vak) . Rozhodčí: Homola, Zubzanda – Pouzar, Kostka. Vyloučení: 6:6, navíc domácí Frolo a hostující Tůma oba 5 minut + trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4020.

BK Mladá Boleslav

Valent – Žabka, Frolo, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Jindra, Čížek – Sup, Král, Pabiška – Boháč, Sýkora, Bahenský – Macho, Kracík, Fabuš – Nouza, Vrbata, Handlovský

Banes Motor České Budějovice

Turek (samostatné nájezdy Hrubec) - Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Melichar, Kotaška, Poživil - Hudec, Vak, Veselý - Červený, Mikeska, Gulaš - Melichárek, Šimánek, Sailer- Kortla, Mertl, Hřebejk – Micka

M l. B o l. – Z letošních soubojů Mladé Boleslavi s Českými Budějovicemi se pomalu stává sázkařská tutovka. I potřetí v ročníku 2009/2010 měl totiž tento zápas nerozhodný výsledek a následovalo minimálně prodloužení. V neděli nakonec došlo i na nájezdy, v nichž rozhodl <strong>David Vrbata</strong>. Bruslařský klub tak v probíhající sezoně triumfoval v penaltách už posedmé.

Domácí nepředvedli příliš dobrý vstup do utkání a v úvodních minutách měly rozhodně více ze hry České Budějovice. Boleslavský gólman Valent měl už ve druhé minutě co dělat po Hřebejkově tvrdé střele. Za další čtyři minuty hledal Mikeska před branku najíždějícího Červeného, ale Valent se nakonec ani nemusel přesouvat ke vzdálenější tyčce, protože druhý jmenovaný útočník Mountfieldu zblízka minul.

Svěřenci Vladimíra Čermáka se dostávali do tempa pozvolně a první stoprocentní šancí si vytvořili až v 16. minutě. Boháč se na útočné modré dostal do sóla, ale po jeho střele Turek skryl kotouč pod lapačku. Vzápětí se odhodlal k povedené střele Macho, ale budějovický brankář byl znovu na místě a následná rozmíška nevyvedla z míry ani rozhodčí, kteří poprvé vylučovali až o minutu později. Kotaška fauloval kličkujícího Krále, takže závěr první třetiny strávili domácí v početní výhodě. Největší šanci však měli paradoxně Jihočeši. Veselý se dostal do úniku, ale Valent se výborně roztáhl na brankové čáře a jeho blafák i dorážku zneškodnil. Úvodní dvacetiminutovka tak branku nepřinesla.

Ve druhé třetině zvedla diváky ze sedadel jako první střela Dubna od modré, po níž mohl ve 24. minutě tečovat Nouza, ale k puku se nedostal. O dvě minuty později po sérii vyloučení si domácí zahráli více než minutovou přesilovku 4 na 3, ale šance byly k vidění shodně na obou stranách. Nejprve ujížděli 2 na 1 hosté, ale Žabka dobrým obranným zákrokem zblokoval přihrávku. Hned nato se v podobné situaci objevili i Středočeši, jenže Pabiška pálil nad.

V polovině zápasu si hosté zahráli poprvé v početní výhodě a hrozili především střelami od modré. Jednu takovou vyslal Sailer a Valent zasáhl efektivně lapačkou. Krátce po vypršení trestu domácího Sýkory usedl na druhou stranu lavice hanby Tůma a tím skončilo čekání na první gól. Rychlou kombinaci domácích zakončil přesnou střelou Pabiška. Hosté rázně odpověděli v 35. minutě. Při signalizované výhodě napřáhl mezi kruhy Veselý a s pomocí tyčky překonal Valenta.

Přestávka mezi druhou a třetí třetinou rozdělila dvouminutový trest domácího Macha, a tak hosté vstupovali do závěrečného dějství v početní výhodě. Hned na jejím počátku se však vyrovnaly síly díky vyloučení Veselého, a než se stihl vrátit na led českobudějovický útočník, provinil se pro změnu Pabiška. V klasickém počtu hráčů se tak znovu hrálo až v 45. minutě. Chvíli nato zahrozil Hudec po spolupráci s Veselým, ale domácí strážce branky se při přečíslení soupeře stihl přesunout ke druhé tyči a vykryl prostor. Jinak ale dění na ledové ploše diváky příliš neuchvacovalo a výjimkou nebyla ani již několikátá hra 4 na 4 v polovině třetí třetiny.

Na dlouhou dobu jedinou zajímavou událostí se tak stalo zranění čárového Pouzara v 52. minutě, od které byl zápas řízen jen třemi rozhodčími. V závěru měli o něco více ze hry domácí, v poslední minutě základní hrací doby zblízka přestřelil Sýkora, a tak s i ve třetím vzájemném duelu letošní sezony hrálo přesčas.

V prodloužení vyvedli diváky z nudy Frolo a Tůma, kteří shodili rukavice a po v Česku málo vídané bitce zamířili oba předčasně do kabin. Nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy. Do nich poslali hostující trenéři náhradníka Hrubce a podobně jako jeho protějšek Michal Valent držel čistý štít až do čtvrté série. V ní se proti českobudějovickému juniorovi rozjel David Vrbata a bekhendovým blafákem rozhodl, neboť z hostujících exekutorů nebyl úspěšný žádný.